Nálepka CNG

Zde je možné přispívat bez nutnosti registrace.

Moderátor: dako

bUran

Nálepka CNG

Příspěvekod bUran » čtv 25. kvě 2017 13:03:49

Zdravím vás, nedávno jsem pořídil z SRN přivezený VW Touran 2.0 na CNG, r.v.2007. Pán, který pro mě auto z Německa přivezl zajistil ME i STK. Na emisích do protokolu omylem uvedli jako palivo benzin, což se při přihlašovaní na inspektorátu technikovi nelíbilo, ale stačila jen jedna cesta zpátky na emise, kde protokol opravili. Technik se možná nechal splést tím, že na vozidle není vylepena známka CNG. Páté dveře jsou čisté bez názvu typu i udané motorizace. Zástavba by měla být podle mých informací tovární. Koukal jsem, že podle vyhlášky č. 341/2002 Sb. je u nás známka povinná, což chápu - Hasiči přijedou k nehodě a měli by vědět, co je v autě za palivo a podle toho postupovat. V některých zemých, kromě ČR, je obdobná povinnost i u nemovitostí, kdy má být u vstupu do objektu umístěn štítek, jaké tlakové lahve a v jakém množství jsou uvnitř uskladněny, aby právě v případě požáru Hasiči věděli, na co si dát pozor.
Překvapuje mě, že v SRN provozované vozidlo na CNG takovou nálepku nemá, ale vyhláška č.341/2002 má národní charakter.
Možná proto, že technik na emisích popletl údaj o palivu, na STK pak nálepku ani nehledali.
Nevíte, kde se dá nálepka CNG pořídit?
Děkuju.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nálepka CNG

Příspěvekod dako » čtv 25. kvě 2017 14:48:46

Celé roky jsme jezdil bez ní a taky se nic nestalo. Pak jsem ji sháněl různě po STK a webech, např.
http://lpgobchod.cz/index.php?route=pro ... duct_id=52
https://www.vaseautodoplnky.cz/nalepka- ... a-vnitrni/
nebo
http://automechy.cz/oznaceni-privesu-a- ... 38009.html

Nic ovšem, co by bylo v okolí. Sebral jsem žlutou plastovou reklamní samolepící fólii a klasickou samolepící půhlednou folii do laserové tiskárny.

Postup:
1/ na průhlednou fólii se vytiskne na laserovce logo "CNG" v kolečku - zrcadlově převrácené!!!
2/ logo se vytřihne a na něj se nalepí žlutá samolepící fólie, a opět se přebytek vystřihne
3/ obě nalepené vrstvy se pak nalepí zevnitř na sklo
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

bUran

Příspěvekod bUran » čtv 25. kvě 2017 18:18:26

Děkuju za odkazy i za návod.

Úplně z jiného soudku, jsem teď služebně u vás v Ostravě-Zábřehu, chtěl jsem se Tě jen zeptat, co znamenají ty tři vykřičníky? Hasiči je mají nastříkané na autech, Městská policie to má přímo ve znaku, atd. Je to pro mě zajímavý fenomén, sám jsem z pomezí Středních a Jižních čech, takže zdejším zvyklostem nerozumím.

Díky.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » čtv 25. kvě 2017 18:27:20

:) to je oficiální logo a prezentace města Ostravy, za které Magistrát města Ostravy v roce 2008 zaplatilo 1,8milionu korun z rozpočtu města. A jelikož jsem se na "pořízení" takového loga částečně podílel a podílím, (placením dani) dovolil jsem si jej použít :).
Ale nic víc v tom není, ber to je takový místní folklór.

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_ ... emoce.html
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

bUran

Příspěvekod bUran » čtv 25. kvě 2017 19:02:03

Díky za ten článek, docela jsem se pobavil. A víš, že jsem si původně myslel, že to je opravdu nějak provázané s Baníkem? Že je to oficiální logo, jsem ani netušil.
Ale jo, po přečtení článku je mi to už jasné. Pokud bylo zadání vytvořit symbol Ostravy jednoduchý a tudíž zapamatovatelný, tak se určitě povedlo. A těm, kterým se to nelíbí, bych připoměl Brněnského šulina nebo Brněnskou žirafu. Brno mám rád, ale hůř jak Brno jste se svými vykřičníky určitě nedopadli. Ty za šulina zaplatili 12 milionů a každoroční provoz přijde na další statisíce. Dnes se s ním už brňáci smířili a stal se součástí jejich folkloru, ale za ty peníze to byl a je drahý vtip.

Zpět na „Pro neregistrované“