Zrušení CNG

Zde je možné přispívat bez nutnosti registrace.

Moderátor: dako

Marpo86

Zrušení CNG

Příspěvekod Marpo86 » čtv 03. bře 2016 15:37:59

Dobŕ den, chtěl bych se zeptat. Co obnáší zrušení CNG v autě? Tchýně má CNG auto, system by potřeboval servis. Jenže při jejím nájezdu je nesmysl investovat do revizí a servisu. Nevím jestli je možné nějak zrušit a vyjmou systém z auta nebo ne. Moc děkuji za rady.

Marpo86

Re: Zrušení CNG

Příspěvekod Marpo86 » čtv 10. bře 2016 19:15:58

CNG systém mám demontovaný firmou Auto-Szotek z Horní Suché. Firmu můžu vřele doporučit! Přístup byl velmi profesionání a přátelský. Rychlost práce skvělá a cena perfektní. Jsem s nimi velmi spokoje a je vidět že se firmě daří. Bydlím 30 km od jejich firmy ale vzdálenosti vůbec nelituji, stálo to za to

quaero
nováček

Příspěvekod quaero » čtv 05. kvě 2016 11:19:11

30 km snad není žádná vzdálenost. Jak takové zrušení probíhá? Dostaneš nějaký lejstro o oni ti to zapíšou do techníčáku že máš CNG demontované?

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » čtv 26. kvě 2016 17:02:08

Demontáž CNG/LPG je opět braná jako přestavba takže klasické kolečko. Demontáž a pak dokladem návštěva registru kde provedou zápis o přestavbě (zní to blbě, ale opravdu je to přestavba :-) ).
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

Jouda

Příspěvekod Jouda » stř 19. úno 2020 9:14:35

Pokud je to originál zástavba (například já mám touran 2.0 ecofuel, rv 2008), lze to vůbec demontovat? A jak je to pak s nádrží na benzín? To se tam dá nějaká větší? Vzhledem k tomu, že mi odešel zřejmě regulační ventil, a s ním by se musely měnit i vstřikovače, jsem na 60ti tisících bez práce, a to u tak starého auta s nájezdem 250 tisíc asi nemá smysl ani přemýšlet.
Případně neznáte někoho, kdo by dokázal alespoˇm ten ventil opravit či vyměnit nějak rozumněji?

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » stř 19. úno 2020 9:56:13

Pokud je auto normálně pojízdné, tak to STK nemusí zajímat, že je CNG v poruše. Max. to mohou zapsat jako "lehkou závadu, nemající vliv na provoz a bezpečnost vozidla". Tímhle směrem bych se ubíral, pokud by to byl pro technika STK "problém", nechal bych si předložit jejich "interní směrnice" a hned bude jasno, co je předmětem STK.
Samozřejmě, že tímto postupem se diskvalifikujete v případě potřeby "primhouření oka" k ostatním, byť drobným, závadám.
Myslím si, že vše je jen o slušné a rozumné domluvě a je dobré mít i připravenou případnou legendu.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Obrázek

Obrázek Obrázek
vozím v autě

Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek

Zpět na „Pro neregistrované“