Kolín- Split s OIII Gtec

Zde je možné debatovat na libovolné téma.

Moderátor: dako

100diesel
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. čer 2015 17:19:26

Kolín- Split s OIII Gtec

Příspěvekod 100diesel » úte 30. čer 2015 17:28:36

Zdravím příznivce CNG, ze slunného Bolu na Brači v Chorvatsku... to že se máme dobře psát nebudu...k jízdě, auto umyto, vyleštěno, vyluxováno, naloženo mnou a přítelkyní se zavazadly, cesta Kolín (tankování do plna 15,68kg)- Havl. Brod- u Jihlavy sjezd na D1- Velké Meziříčí (dotankování)- Brno- Mikulov- Vídeň (zde jsme měli vybrané dvě tankovací stanice, dle intern. webu GIBGAS.com a to - OMV CNG Erdgastankstelle A 1230 Wien Sterngasse 13 (23. Bezirk), kterou jsme za boha dle navigace nenašli, navíc nás svině zatáhla do centra Vídně, kde se opravdu tato adresa nacházela ale v historické části, no nic, pokračovali jsme k další vybrané- Agip/eni CNG Erdgastankstelle A 2345 Brunn am Gebirge Feldstraße 44 B 12, kterou jsme opět nenašli)-no pokračovali jsme dále po dálnici směr Graz, furt v nádržích dost CNG, takže plán byl natankovat u Grazu nebo přímo tam (jelikož málo Rakouských CNG stanic má otevřeno po 21-22h, tak byl problém, kolem jsou nonstop asi dvě, no vybral jsem Avanti24 CNG Erdgastankstelle A 8041 Graz Liebenauer Hauptsraße 123, bezobslužná stanice, stojan nafty funkční, stojan benzínu také, stojan na CNG mimo provoz, nejspíše porucha...)no nasrán, jelikož v nádrži nic moc plynu, přesněji si nepamatuji, vyrazili jsme bez další zajížďky k další stanici CNG rovnou do Slovinska, přesněji do Mariboru, krásná CNG stanice, otevřená NON-STOP, doplnil jsem po "okraj" a pokračoval dále po Slo. dálnici směr HR. V HR jsem již věděl, že tady tankovat nebudu, jelikož bylo asi kolem 01.00h ráno a nikde nic krom Zagrebu a Rijeky není a navíc v Zagrebu zavíraj se slepicema, cesta dále dolu na Split, kdy se asi v úrovni sjezdu na NP Krka (odpočívadlo u mostu nad řekou vedoucí na KRKA) definitivně došel plyn, no nic, zbývalo cestou přes Split, do letoviska BOL na Brači asi nějakých 170km, které jsme krom samotného trajektu jeli na benzín.
naplánování cng cesty autem je to nejzásadnější, proto bych již nyní volil cestu převážně přes den, v noci je plnění velmi omezené

-jinak dlouhodobý průměr po dojetí na místo 3.9kg/100km

-cena za km při asi 30kč za 1kg, tzn. asi 1,17Kč/km (1,20Kč/km) - - (pro srovnání, spotřeba v naftě asi 1,70-1,80Kč/km při spotřebě 5l/100km)

-při tempomatní rychlosti 115km/h

Zpět na „Nezařazené“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host