CNG stanice na Slovensku

Zde pište Vaše zkušenosti s plněním.

Moderátor: dako

Rebel78
pokročilý uživatel

Re: CNG stanice na Slovensku

Příspěvekod Rebel78 » čtv 27. pro 2012 14:10:02

DobloCNG píše:Na SK jsem platil zatim jen SPP kartou, kreditku jsem nepouzil

Je to stejné jako u běžné samobslužné čerpací stanice - nejdříve musíš vložit platební kartu a zadat předpokládanou výši platby. Zadaná částka je maximální za kterou můžeš natankovat. Bohžel je stále ještě dost samoobslužných čerpacích stanic (CNG skoro všechny), které ti místo strhnutí částky z účtu za skutečně odebrané palivo provedou pouze blokaci na tebou uvedenou částku. K zaúčtování dochází jednou za čas tak jak to má provozovatel stanice s kartovým centrem nebo bankou dohodnuto. Dnes to už není tak tragické a je to v řádku dnů (3-7dní ČR, Rakousko, Německo), ale pamatuji dobu, kdy jsem byl více jak 20 dní v zahraničí bez karty, protože k zrušení blokace a strhnutí skutečně utracených peněz docházelo vždy v 15 den v měsíci a já jsem platit zálohu (pojisku) na půjčení auta svou jedninou platební kartou (rok 98). Od té doby všechno kde chtějí deposit (hotely, čerpasí stanice, telekomunikační operátoři, ....) tak dávám raději kreditní kartu (je to vlastně jedinná věc na co ji mám).
Na SK se bohužel podívám asi nejdříve koncem ledna, ale pokud do té doby nikdo nenapíše zkušenosti tak se s váma s první platbou kartou za CNG v SK podělím
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 28. pro 2012 2:20:37

Nevim jak jinde, ale ve Vitkovicich to svehocasu trvalo 14 dni. Cvicne to jeste vyzkousim. Tehdy jsem mel ucet jeste u CS.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » čtv 10. led 2013 16:24:49

dako píše:Nevim jak jinde, ale ve Vitkovicich to svehocasu trvalo 14 dni. Cvicne to jeste vyzkousim. Tehdy jsem mel ucet jeste u CS.

Tak vyzkouseno,

2.1. tankovano
4.1. vyuctovana skutecna castka za CNG,
9.1. uvolnena blokovana castka (zaloha)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 18. led 2013 9:37:55

Tak SPP nakonec bude opet menit sve Obchodni podminky s tim, ze podnikatelum a pravnickym osobam muzou na vyzadani vystavovat faktury i tem, kteri maji odber do 1500kg CNG. :D
Zrejme se zvedla vlna nevole :)

Mimochodem: Nevite nekdo, jak je to u nas se smlouvami a podminkami vlastneni ceskych CNG kart pro zahranicni obcany?
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

DobloCNG
pokročilý uživatel

Příspěvekod DobloCNG » úte 22. led 2013 6:48:28

No vcera jsem tankoval na Slovensku. Pro me je teda lepsi pouzit kreditku, kde mam eura,nez pak platit fakturu s tim,ze stejne si banka za prevo penez veme 50Kč. Jinak stale masakr ty ceny na Slovensku. rozdil 6Kc na kilu. Asi tam budu jezdit jen v krajnim pripade. :) JInak jsem zaregistroval nejakou plnicku v Trnave. Nevi o tom nekdo neco? Zahledl jsem ji jen jednim okem v mziku a nemel jsem cas to obhlednout.

ondriso

Příspěvekod ondriso » pon 28. led 2013 14:11:09

plnicka v trnave je iba pre mestsku hromadnu dopravu...:( aspon tak mi povedal sbskar ked som sa ho pytal ako sa tam da dostat...

Boardrider1
pokročilý uživatel

Zilina

Příspěvekod Boardrider1 » úte 05. úno 2013 10:07:10

dnes v noci jsem tankoval neuspesne v ziline (cca od 03-04) - chlapek na vzdalenym servisu s tim hodinu sachoval a rikal ze to do 10-20min spravi a nic a pak mi volal ze s tim nic neudela - tak jsem odjel....- tak jestli nekdo pojedete kolem tak hodte info - ve ct. nebo pa se budu vracet tak at vim jestli to mam vzit pres Zilinu nebo pres Banskou Bystricu.... (jsem v Liptovskym Mikulasi) - nebo jestli nevite o nejakym mistnakovi s domaci:) Diky moc!
Opel Zafira 1,6 CNG 2005
Fiat Punto 1,2 Natural Power 2005

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » úte 05. úno 2013 10:29:21

Asi ti nezbyde nez borcovi pred vyjetim zavolat, jestli tedy stanice v Ziline uz funguje, nebo pro priste si zjistit telefon na vratnici SPP v Ziline a optat se vratneho, jestli se stanici neni problem. Je mi jasne, ze obe varianty jsou k ho*nu (dalsi zbytecne naklady na telefonovani, kor v zahranici)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » stř 06. úno 2013 9:03:00

No ta uz je to tady,

"Plniaca stanica CNG Žilina je mimo prevadzku. O opetovnom spusteni Vas budeme informovat."

edit 15:50:
Tak uz je to zase udajne funkcni.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Boardrider1
pokročilý uživatel

Příspěvekod Boardrider1 » sob 09. úno 2013 11:22:07

jj vcera jsem tam plnil v 19:30. a ok.. - jen jsem tam asi 5 min stal nez prisel vratnej a pustil mne do areálu a spackoval ze ma taky obchuozku....
Opel Zafira 1,6 CNG 2005
Fiat Punto 1,2 Natural Power 2005

Zpět na „Plnící stanice CNG“