CNG Karty

Zde pište Vaše zkušenosti s plněním.

Moderátor: dako

KarelF
pokročilý uživatel

CNG Karty

Příspěvekod KarelF » sob 29. zář 2012 4:37:44

Založil bych zde toto vlákno a to z důvodu kdy se mne nelíbí přístup Pražské plynárenské a.s. Jaké jsou tedy vaše zkušenosti s obchodníky plynárenských společností a nebylo by jednodušší pokud by plničky fungovali spíše na kreditku? Moje zkušenost s Pražskou Plynárenskou je následující. Standartně platíme všechny faktury jak nám to přijde. Byli prázdniny nějak se věci nakupili a tak se stalo, že jsem se chystal v den splatnosti zaplatit fakturu za plyn. Řekl jsem si, že ji zaplatím expres platbou večer, až budu na Moravě a vyrazil jsem zastavím v Hradci Králové a ejhle nic chyba volám tedy jestli je něco v nepořádku ano nemáte zaplaceno. Docela mne to naštvalo obvykle sami čekáme klientům i týden po splatnosti a to protože Český zvyk je platit v den splatnosti. Inu dobrá něco plynu jsem měl jen jsem chtěl jet jinak a vyrazil jsem dále. Fakturu jsem nezaplatil nelíbilo se mne toto jednání. Vedoucí Pražského oddělení byl velmi vstřícný pán který uznal, že mohli počkat dva tři dny a s kterým bych se byl býval domluvil a to i přes věci které se mne vůbec nelíbili ohledně smlouvy. Pracovník mne totiž neproškolil na tuto věc ani neupozornil a opakovalo se to i z mojí přítelkyní která si vzala kartu a do smlouvy ji nenapsal nikdo nic. Dvakrát ten samý člověk. Zde tedy nové uživatele DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI TRVEJTE NA PROŠKOLENÍ JINAK COKOLIV SE NA PLNIČCE CNG STANE JDE ZA VÁMI. To, že vzniklo pár nazývejme to nepřesností v podpisech smluv raději rozvádět nebudu. Jako vrchol všeho jsem zavolal pánovy který má blokace na starosti včetně plateb. Jeho argument, že mne vlastně "úvěrují" a benzín u pumpy platím hned by mne za jiných okolností pobavil nyní mne nadzdvihl z židle. Ptal jsem se totiž na plničkách které CNG Card centrum nemají proč to tak je. Členství je tak výhodné, že poplatek 1-6% za bankovní terminál je stále výhodnější. Pán z účtárny PP a.s. kecal, že párou od huby by vytopil celou Michli a okolí do 5 km. Proč provozovatelé totiž nejenže zaplatí poplatky z každé transakce za to, že umožní čerpat na Cardcentrum, ale navíc dle typu smlouvy peníze obdrží, až 90 dnů od čerpání. Takže kdo koho úvěruje chudák provozovatel, aby si ušetřil 3 měsíční obrat a ten půjčí CNG card centru hezky vymyšlené.Nedivím se pak, že někteří provozovatelé CNG karty prostě neakceptují a proč je tak málo plniček. Tento přístup rozvoji pump moc nepřidá. Proto již chápu tak vysoké poplatky za kg na pumpách v Nopeku, ale i jinde. Prostě zaplatíme to my koncový klienti za to, že nemáme jinou možnost. Rozhodl jsem se tedy, že plničky které neakceptují kreditku budu ignorovat. Jen ať si zaplatí Pražská plynárenská disážio - provizi za terminál bance a zajímalo by mne jak často jezdí vybírat hotovost, že bych jim to ucpal papírovejma škoda, že to nebere drobný přivezl bych jim to z banky v Korunách. Výhody typu 10% sleva na plyn doma jim dlabu dodnes ji nemáme a emaila jsem posílal už dvakrát to samé těch 300 Kč na benzín mne fakt nevytrhnou. Jednání obchodníka styl já jsem z Pražský plynárenský a kdo je víc tak si zákazníku trhni budeš brát jen ode mne, na místo nějaké rozumné domluvy mne celkem vede k nápadu začít plyn doma odebírat od jiné společnosti a vzhledem k tomu že je stejně vše města tak i elektřinu.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: CNG Karty

Příspěvekod dako » sob 29. zář 2012 9:31:55

Tak prejdi k RWE Plynoprojektu a mas klid, jejich obchodnika jsem videl jen jednou a to jak mi predaval kartu. A vse je v pohode, karta mi fungovala vzdy, pokud potrebuji nejake zmeny ohledne fakturace, je tam velice prijemna pani, pani Eva Paleckova, ktera je velice vstricna. Jenou se mi stalo ze neodeslo inkaso, tak prisla asi po 3 tydnech upominka, mezitim samozrejme karta nadale fungovala, tak se to v klidu vyresilo, vysvetlilo se kde se stala chyba a vse v pohode...fakt, s Plynoprojektem, zadny problem.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

pilatek
nováček

Příspěvekod pilatek » pon 01. říj 2012 11:15:58

Já mám s PP zkušenosti bezproblémové. Co jsem řešil v účtárně, tak paní Matějů pronto vyřídila a komunikace s panem Ratajem byla vždy OK. Pravda, zatím se mi nestalo, že bych se opozdil s platbou... Akorát mě štve že zatím nejsou schopni posílat fakturu v pdf. To by celkem bodlo, bojím se, že jednoho dne obyčejné psaní s fakturou nepřijde a taky se budu u terminálů divit....
VW CADDY LIFE 2.0 Ecofuel r.v. 2009

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pon 01. říj 2012 11:26:17

Ja mam nastavene inkaso, takze i kdyby faktura neprisla, nic by se nestalo. Akorad clovek nesmi mit predrazene inkaso u Postovni sporitelny, ktere neni ani schopno upozornit klienta, ze byl pokus o inkaso, ktere nebylo realizovane.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » pon 01. říj 2012 13:07:49

s lidma od PP zatím také žádný problém (Rataj a ty co jsou podepsáni na fakturách) . Je fakt, že kdysi dávno jsem jim také něco omylem poslal bez daně a byla mi zablokována karta bez upozornění. To, že mi někdo zablokuje kartu v případě, že neplatím (nedoplatek) to beru, ale strašně mi vadilo, že jsem nebyl informován a zjistil jsem to až u stojanu tak jako ve vašem případě.
Sleva 10% a Benzina karta chodila od začátku co tu akci mají. Nic jsem nikomu nemusel hlásit a bylo (Pokud si pamatuji tak v podmínách kdy mi bylo oznámeno, že jako jejich klient mám nárok na 105 slevu bylo naspláno i to, že ji strácím v případě, že nezaplatím jednu nebo druhou fakturu (za plyn doma/v práci nebo za CNG).
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

midelos
pokročilý uživatel

Příspěvekod midelos » čtv 01. lis 2012 7:29:17

...jen podotknu PPas pokud vim neumoznuje inkasni platbu. To bylo prvni co jsem chtel zavest. Clovek se v mesicnich platbach sem tam sekne a zapomene...

mj. od doby, co tankuji doma se vyse me mesicni faktury z CNG karty malokdy dostala pres 150kc, ale i pres to mi PPas posilala 300kc na benzin :D :D celkem prijemna zalezitost...ovsem uz se toho zrejme nekdo vsiml a obavam se, ze diky mne zavedli limit pro odeslani 300kc kuponu az po natankovani za min.800kc

Hanzy
nováček

Příspěvekod Hanzy » pát 16. lis 2012 19:12:18

Ja uz ji prcam jedine kdyby nekde nouzove nebylo mozno jinak ale snad uz pujde vsude platit normalni platebni kartou a ta mi vraci z kazde platby 2% uplne vsude a to se vyplati ;)
Opel Combo Van 1.6 CNG 2007 el. okna a klima ať je v práci prima :-)

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 16. lis 2012 19:28:59

Take jsem nedavno uvazoval, ze bych si vyridil PPAS kartu. Jenze abych mohl mit tu vyhodu (300,- na benzin) musel bych u nich odebirat plyn jako domacnost, coz dnes diky volnemu trhu neni problem, jenze PPAS ma vysoky mesicni pausal a i o neco malo vyzsi distribucni cenu za MWh nez muj "lokalni" distributor (RWE SMPnet). Takze z toho seslo. Skoda.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Hanzy
nováček

Příspěvekod Hanzy » pát 16. lis 2012 19:55:37

Dar nedar 300kc dostanes za zaplacenych 500kc navíc :)
Zadná sleva nebo darek neni zadarmo...
Opel Combo Van 1.6 CNG 2007 el. okna a klima ať je v práci prima :-)

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 16. lis 2012 22:27:58

Hanzy píše:Dar nedar 300kc dostanes za zaplacenych 500kc navíc :)
Zadná sleva nebo darek neni zadarmo...

To nejak nechapu, jakych 500,- navic? Ted se jeste divam, ze je tam i sleva 10% u vsech cng stanic v CR. Jedina podminka je byt jejich odberatelem plynu nebo elektriny. Tak je mi jasne ze nic zadarmo neni, zrejme to "dotujou" a tyhle cng vymozenosti zaplati bezni odbratele.
Jak jsem psal, kdyz bych "presel" k PPAS zaplatim za plyn o neco vice. Ale i tak bych porad usetril.
Kdyz zacnu spekulovat je to asi tak:

moje spotreba plynu v domacnosti je 70m^3 , coz pro letosni rok dela zhruba 2500,- (u SMPnet) kdyz prejdu k PPAS zaplatim zhruba 3200,-, tj. o 700,- vice, ovsem PPAS mi to vrati v podobe 12 * 300,- tj. 3600,-
Pokud je v mych vypoctech nejaka nezapocitana polozka, rad se poucim :), ve smlouve jsem zadne "ale" nenasel. Pocital jsem zatim jen plyn, elektrinu ne.

Zatim jsem se na to vyprd..ale jako namet je to stale zive :)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Zpět na „Plnící stanice CNG“