CNG stanice PRAHA

Zde pište Vaše zkušenosti s plněním.

Moderátor: dako

Rebel78
pokročilý uživatel

CNG stanice PRAHA

Příspěvekod Rebel78 » stř 11. lis 2009 23:40:22

Tak tu máme ke 3 stávajícím už dokoce 4 stanici:
Tisková zpráva:

Pražská plynárenská otevřela další plnicí stanici stlačeného zemního plynu (CNG) v České republice

Pražská plynárenská, a. s., otevírá u čerpací stanice Q100 v Praze 4-Hodkovičkách, Modřanská 80, svou čtvrtou plnicí stanici stlačeného zemního plynu (CNG). Stanice s nonstop provozem je určena pro širokou veřejnost.

Pražská plynárenská dosud provozovala tři plnicí stanice – ve svém areálu v Praze 4-Michli, kterou v loňském roce rozšířila, u čerpací stanice Shell v Praze 10-Zahradním Městě a dále největší plnící stanici v České republice v areálu Pražských služeb. V blízké době se chystá otevřít další stanici – v Evropské ulici v Praze 6-Liboci.

Nová stanice v Praze 4-Hodkovičkách je napojena na stávající středotlaký plynovod o tlaku 100 kPa. Před stlačením je plyn filtrován a dosušen v jednotce Zander. Výkon kompresoru je 91m3/hod. Kompresor IMW X4 je „oil free“, tzn. nemazaný, čímž jsou vyloučeny možné komplikace s výskytem oleje v plynu. Výstupní tlak do CNG lahví je 30,0 MPa, plnicí tlak CNG do vozidel do 24,0 MPa. Skladovací kapacita plynu v zásobnících je 970Nm3.

Výdejní stojan CNG Kraus Global – HAM je dvouhadicový s koncovkami NGV2 pro autobusy (průtok do 70 kg CNG/min.) a NGV1 pro osobní vozidla (průtok do 20 kg/min.). Plnění vozidel je samoobslužné, vozidlo lze naplnit velmi rychle, a to asi za tři minuty. Za plného provozu je stanice schopna naplnit až 45 osobních vozidel denně. Předpokládaná roční spotřeba plynu se pohybuje na 400 tisíc m3.

Při placení se zákazníkům nabízí dvě možnosti – platební kartou (VISA, MasterCard) či kartou CNG Card systému.

Výstavba CNG stanic v České republice je plánována jak plynárenskými společnostmi, tak soukromými subjekty. Společnost Pražská plynárenská má budování CNG stanic ve své podnikatelské strategii. V současné době je v ČR již 21 stanic, do roku 2013 by u nás mělo být více než sto CNG plniček.

Další informace:

Mgr. Lenka Hauptmanová
Pražská plynárenská, a. s.
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

Boardrider1
pokročilý uživatel

Re: CNG stanice PRAHA

Příspěvekod Boardrider1 » čtv 03. pro 2009 13:42:37

Zdarec tak jsem včera kolem 16h plnil v Praze v areálu pražských služeb a tlačili to tam 300barama... zatim jsem se setkal 220 av rakousku 240.... :) v Zagrebu asi 160..:(
Opel Zafira 1,6 CNG 2005
Fiat Punto 1,2 Natural Power 2005

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 04. pro 2009 10:17:16

Boardrider1 píše:Zdarec tak jsem včera kolem 16h plnil v Praze v areálu pražských služeb a tlačili to tam 300barama... zatim jsem se setkal 220 av rakousku 240.... :) v Zagrebu asi 160..:(

No...to neni uplne koser, plnit 300bar v zime je celkem odvaha...v lete v horku budis....jinak 240 - 250 bar je i u nas celkem normalni
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Boardrider1
pokročilý uživatel

Příspěvekod Boardrider1 » pát 04. pro 2009 11:10:55

Tak ony ty tlakovy nadrze jsou predimenzovany...kdyz to ma vydrzet i bouracku...
Opel Zafira 1,6 CNG 2005
Fiat Punto 1,2 Natural Power 2005

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 04. pro 2009 20:20:50

Boardrider1 píše:Tak ony ty tlakovy nadrze jsou predimenzovany...kdyz to ma vydrzet i bouracku...

Nejde o bouracku a predimenzovani tlakove lahve...ale o celou plynovou soutavu v aute tj. tesneni, regulatory, ventily atd.

Ale jinak bezva , dalsi CNG stanice kerou si muzu dat do navigace.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

CNG - Plnící stanice Praha 6 ul. Evropská

Příspěvekod Rebel78 » pon 01. bře 2010 9:07:21

Ahoj,

dnes v noci jsem se vracel ze služební cesty a nedalo mi vyzkoušet po cestě z letiště novou CNG plnici stanici v ul. Evropská na Praze 6 (těsně vedle parkoviště McDonald). Byl jsem mile překvapen. I když je plnička za uzavřenou bránou, která jde otevřít samozřejmě plynárenskou kartou a také je zde štěrbina pro platební karty a lze tak jak se už stává standardem i platit platební kartou. Je zde umístěn jeden stojan s koncovkou NGV1 tak i NGV2. Jen při výjezdu jsem měl prblém. Brána se mi sama neotevřela když jsem se k ní přiblížil vozem (i když čidla tam jsou) a tak jsem musel použít tlačítko "nouzové otevírání brány", které je ale pouze v češtine - to mi přišlo trošku nelogické s ohledem na to, že na letišti se dá již půjčit CNG vozidlo a cizinec by mohl tápat.
Bohužel jsem si neudělal žádné fotky - spěchal jsem domů a nějak mi to nedošlo (foto je na cng.cz)
ridič a provozovatel:

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: CNG - Plnící stanice Praha 6 ul. Evropská

Příspěvekod dako » pon 01. bře 2010 9:39:07

Rebel78 píše:Brána se mi sama neotevřela když jsem se k ní přiblížil vozem (i když čidla tam jsou) a tak jsem musel použít tlačítko "nouzové otevírání brány", které je ale pouze v češtine - to mi přišlo trošku nelogické s ohledem na to, že na letišti se dá již půjčit CNG vozidlo a cizinec by mohl tápat.
Bohužel jsem si neudělal žádné fotky - spěchal jsem domů a nějak mi to nedošlo (foto je na cng.cz)

Mozna ses priblizil malo, nektere ty svetelne zavory jsou tak tesne u tech bran, ze musis najet skoro par cm pred branu. Neco podobneho jsem zazil v Prostejove na CNG stn. Tam je stejny system pri vyjezdu.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

A aby toho nebylo málo,...

Příspěvekod dako » pát 17. zář 2010 14:48:34

... přišla PPAS letos na jaře se zvýhodněním svých odběratelů zemního plynu disponujících CNG kartou. Každý měsíc získávají 10% slevu z fakturované částky za odebrané CNG palivo, ať již jako maloodběratelé z hlediska domácností, nebo jako firemní zákazníci.

zdroj: http://www.cng.cz/cs/presscentrum/napsa ... g/10/09/02

Mate to tam pekne nastavene, kuci. :)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Re: A aby toho nebylo málo,...

Příspěvekod Rebel78 » pon 25. říj 2010 14:35:48

dako píše:... přišla PPAS letos na jaře se zvýhodněním svých odběratelů zemního plynu disponujících CNG kartou. Každý měsíc získávají 10% slevu z fakturované částky za odebrané CNG palivo, ať již jako maloodběratelé z hlediska domácností, nebo jako firemní zákazníci.

Mate to tam pekne nastavene, kuci. :)

A to nejen to !!!! s první fakrurou na které je sleva tak dostaneme poukaz na 300,-Kč k odběru paliva u Benzina "-))
ridič a provozovatel:

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » úte 07. pro 2010 10:42:17

Fotka z CNG stanice, Praha - Michle
Přílohy
DSC_0668_.jpg
Obrázek Obrázek
vozím v autě