Domácí CNG stanice

Zde pište Vaše zkušenosti s plněním.

Moderátor: dako

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí CNG stanice

Příspěvekod dako » pát 16. led 2015 13:46:33

midelos píše:sazba přímotop od PRE, NT 20h, VT 4h za den. Tuto sazbu získáš dost často montáží elektrokotle...pak už jen vyšší spotřeba zlevňuje cenu za kWh

To jako ano, ale zase jsme tam, co uz jsem psal, a to sazby pro beznou domacnost resp. bezny rodinny domek. napr. sazbu D45d se da ziskat snadno, ale plati se tam skoro 500,- jen za odberne misto. Ano, ten kdo plati 20.000 a vice rocne za elektrinu se to vyplati, proc ne, ale i tak je otazkou, proc vlastne tolik clovek plati. Je to komfortu, na ktery je zvykly. V konecnem dusledku mit takove "zivotni" naklady, tak bych to asi taky neresil.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 16. led 2015 16:22:02

Jenom me tak jeste napadlo, kdyz mas takovou flotilu a takovy najezd, neni tech 50MW/rocne nejak malo? Nespletl jses?
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

midelos
pokročilý uživatel

Příspěvekod midelos » pát 16. led 2015 21:02:47

50MW jsem pocital na odber baraku, tam je odber stabilni, ale na plnicce se to kazdej rok meni, podle toho kolik je prace

midelos
pokročilý uživatel

Příspěvekod midelos » pát 16. led 2015 21:10:48

dako píše:10000 + 70000 rocne to neni, je to o nejakych 12000 min. dle vypoctu, a pri tomto provozu bude plnicka v dobe navratu investice v lepsim pripade na celkovou GO nebo rovnou pred smrti.

pokud pocitam usporu 7kc/kg tak je to tak, jak jsem psal myslim. Pri 12000h by byla uspora pri takovych poctech 630 000Kc. Zalezi jen jaky rozdil pocitas, 7Kc je maximum. Je fakt, ze jsem do poctu jeste nezohlednoval najezd k verejne plnicce...kazdopadne pro me v dobe porizeni hrala obrovskou roli jistota ranni plne nadrze, s jistotou stabilniho dojezdu. Sakra, ted jsem prehledl, ze nepises 12tis. hodin ale min.? moc nerozumim asi...

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » sob 17. led 2015 9:18:07

To si nejak nerozumime....psal jsi ze usporis 10000 kc u osobniho a 70000 kc u dodavky rocne, podle udanych spotreb a najezdu (pocitam usporu 6kc/kg u domaciho plneni) mi to vychazi spis o nejakych 12000kc míň jako méně...ale to je asi jedno +-10000kc neni zadna mira :)
V napr. Ostrave se da jeste stale plnit za 25kc.

S tou spotrebou 50MW ... to jsem zas nepochopil ja :), plnicku mas tedy doma nebo nekde ve sve firme? Predpokladam.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

midelos
pokročilý uživatel

Příspěvekod midelos » sob 17. led 2015 14:33:23

Mam ji doma, ale na samostatny plynomer, s cimz jsou stale trable. Kdyz odeberes malo a pak zase hodne nebo naopak, tak vybrat spravny tarif je fakt opruz. Porad dokola to kontrolovat. Jeden rok jsem skoro netankoval, tak jsem si rikal ze nebude zadny doplatek a malem me omyli kdyz to prislo...

usporou uz jsem taky pochopil :)

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » sob 17. led 2015 21:00:05

Ok..tak to pak jo...ono je dobre napsat i ty problemy, ktere to domaci plneni obnasi. V podstate ve firme s dostacnym najezdem a primerenym vozovym parkem se to muze oplatit, ovsem na ceske pomery to bude zlomek procenta.

Ovsem podle meho nazoru, a dost spatne se to pise zde na cng foru, ale CNG zacina byt v CR slepa ulicka, ikdyz se stale staveji nove CNG stanice. Diky neustalemu zdrazovani zemniho plynu se to brzy vyrovna LPG ne-li dokonce nafte. Rad bych se mylil, jen uz s nostalgie vzpominam na sve CNG zacatky pred uz temer 5-ti lety.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

midelos
pokročilý uživatel

Příspěvekod midelos » pon 19. led 2015 21:02:27

Nemuzu si pomoct, cng stale je a bude podle me nejlevnejsim palivem...aktualni vykyvy ropy jsou jen docasny, je otazkou casu kdy se to zas zacne sroubovat nahoru.
Cena plynu se domlouva na rok dopredu, takze tyhle zmeny v cenach neni mozny na plnickach zaregisteovat. Uz ted se ale domlouvaji ceny na rok 2016 a jsou nizsi nez lonske.
Nehlede na to, ze jsem si zvykl jezdit tichym, absolutne "vonavym" nevibrujicim autem a navrat k dieselu se mi diky tomuhle vsemu trochu prici. Cng auta bez pochyby maji sve mouchy, ale zatim klady prevladaji. Neni to dlouho a cena nafty byla na 35 a plyn na 23 korunach a pri o neco mensi spotrebe nez je u naftaku podle me neni konkurence. doufejme :)

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pon 19. led 2015 22:04:23

To jako ano, take uz bych nechtel jezdit na benzin nebo naftu, ovsem myslet si, ze v CR nekdo snizi cenu (jiz nejak nastavenou) na CNG stanicich, to je iluze.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

wing

Příspěvekod wing » ned 03. kvě 2015 22:34:08

Zdravím,

nevíte kdo dělá servis v ČR na FuelMaker? Mám domácí plničku FuelMaker FM4 a po 4000hodinách se musí dělat servis nebo přečipovat tzv.NEW Timing Chip Plug-in. Což znamená dat jiný čip, který počítá čas do dalšího servisu. Nevíte jak toto obejít? Tento čip se dá koupit na Ebay za 5tis Kč, ale raději bych nechal udělat servis u odborníka.

Díky za info kdo má zkušenost s něčím podobným.
774778077

Zpět na „Plnící stanice CNG“