Domácí CNG stanice

Zde pište Vaše zkušenosti s plněním.

Moderátor: dako

Rebel78
pokročilý uživatel

Re: Domácí CNG stanice - prodejce Vítkovice CNG VITALL

Příspěvekod Rebel78 » pát 26. lis 2010 15:58:53

Dneska jsem dostal další ránu a pomalu začínám uvažovat o konci ježdění na CNG.

Jak je již výše uvedeno mám Philla už nějakou tu dobu, ale když se mi teď posledně porouchala já ho poslal 27.9.2010 do reklamace a toto pondělí jsem se zdvořile zeptal ve společnosti Vítkovice kdy bude opraven nikdo mi nedokázal odpovědět ( a dostal jsem pouze informaci, že brzo a po opětovném dotazu, že je na cestě). Tak jsem napsal e-mail kde jsem je požádal o stanovisko a navrhl možné řešení situace (mám plničku od 4/2009 a celkem byl už 3 měsíce v reklamaci) a také jsem pohrozil výpověďí smlouvy (můj návrh řešení: plnička do několika dnů přijde a někdo mi ji namontuje abych s tím opět neměl žádné starosti - předávací protokol podepíšu až byla plnička opět funkční). Dostal jsem omluvu a e-mailem nabídku na vrácení 20.000,-Kč z kupní ceny (původní cena byla 97.500,-Kč bez DPH v květnu 2009) s tím, že již nebudu vůči společnosti Vítkovice a.s. uplaťnovat žádnou reklamaci na tento produk. Pak následoval telefon kde mi pán oznámil, že CNG stanice již nejsou jejich CORE business a že s tím pomalu (potichoučku) končí.
Chtěl jsem jim dát ještě jednu šanci a tak jsem poslal nabídku v které bylo toto: požaduji navrácení 30.000,-Kč a změnu smlouvy, kde bude výslovně uvedeno, že pokud se plnička porouchá tak jako již 2x je společnost Vítkovice povinna záruku uznat a plničku opravit (vždy se jednalo o tu samou chybu a na obslužném panelu byla diagnostikována tak jako je to v příloze chyba.pdf). V případě, že se projeví závada, při které bude obslužný panel hlásit něco jiného opravu si zaplatím ze svého. Toto ujednání ovšem platí pouze za předpokladu, že se mi z reklamace vrátí má původní plnička --> pokud tedy v rámci reklamace obdržím novou plničku (tak jako minule) tak běží standratní záruka dle smlouvy (ve slmouvě dohodnuto 12měsíců).
Na tuhle mou nabídku jsem od společnosti Vítkovice a.s. dostal pouze odpověď, že odstupují od smlouvy - což mi z jejich strany přijde opravdu směšné.

No nic pošlu do Vítkovic tedy výpověď smovy já a počkám kdy mi vrátí peníze (jako důvod výpovědi uvednu nedodžení záručních termínů)

Jen pro představu uvedu, že vzájemná komunikace mezi mnou a několika zástupci společnosti Vítkovice a.s. je více než desetistránková (proč s několika lidma - nikdo už asi nebyl kompetentní, protože CNG plničky již nejsou jejich CORE business).

Ale teď ta potěšující správa, která mě stále držní u CNG- při komunikaci se s výrobcem PHILLa v Itálii což je společnost BRC Compressors (nástupce společnosti FUEL MAKER) jsem se dozvěděl, že lze přímo od nich kupovat plničky přímo a to včetně jejich repasí (dostupnost vždy do 2 měsíců - repase se dělá na objednávku)

Poptal jsem tedy repasovaného PHILLa (repase - výměna všeho kvůli čemu byla plnička v reklamaci s 24měsíční zárukou a na ostatní komponenty záruka do 250h provozu). Požádal jsem tedy i o informaci, co se může nejvíce u repasované plničko pokazit a dostal jsem odpověď, že se jedná o sušičku plynu, kterou při repasi nemění. Cena za opravu/výměnu sučišky je přý něco kolem 400€ bez dopravy - plničku je nutné zaslat od Itálie.
A to vše v přepočtu k dnešnímu dni za necelých 60.000,-Kč vč. DPH.

Doufám, že tohle bude na douhou dobu můj poslední problém s CNG a že o společnosti Vítkovice douho neuslyším (v práci sice o nich uslyším až přijdou na jednání zdali pro ně němám nějakou práci nebo zakázku. A můžete si být jisti, že si to obchodní ředitel jedné divize Vítkovic za koubouk nedá jak to slízne za celou jejich mateřskou firmu - s ohledem na konec roku a toho, že se společnost od 1.1.2011 mění svůj název na Vítkovice IT .... očekávám jejich žádost na schůzku ještě letos - to se mi pak bude konečně asi klidně spát).

No nic konec breku - máte jěště někdo problémy se společností Vítkovice a.s. a jejich stylem řešení reklamací ?
Přílohy
chyba.pdf
Chybové hlášení CNG plnička PHILL
(138.56 KiB) Staženo 263 x
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí CNG stanice

Příspěvekod dako » sob 27. lis 2010 10:50:08

Uvazovat o konci jezdeni s CNG je nesmysl ... ja bych s tim neskoncil, snad jedine tehdy, pokud bych mel vylozene negativni zkusenosti s cng zarizenim v aute. Ale kvuli perepetiim s domaci plnickou? Vykaslat se na domaci plneni, prodat to a mas klid. A plnit normalne u cng stanic. Dneska bych cng nevymenil za nic, (jedine za elekro), k nafte nebo benzinu bych se uz nechtel vratit. Jedine co me mrzi ze nas stat neni schopen vice podporovat tenhle pohon, zvlast tady u nas na Ostravsku, kde mame totalne znicene prostredi.
Denne jezdim do prace autem a to jen proto, ze mam cng, a mam z toho ciste svedomi a umim si to zduvodnit. Ti co jezdi denne fosilem do prace, v aute jsou sami (a ze takovych samotaru v autech rano je 95%) jsou u me hovada. Kdybych cng nemel...tak mi cely tyden auto hnije pred barakem a do prace jezdim tramvaji. Ano, je to pohodlnost, ale pro tuhle svou pohodlnost jsem neco udelal, treba i to ze v lete jezdim do prace na elektrokole...ano, taky jsem si mohl poridit normalni kolo, no ale zkuste se projizdet rano po Ostrave a dychat tech hnus. Takze asi tak...ja uz jsem pochopil, a tupe ovce at jsou dale tupe ovce. CNG bych nemenil, uz i jen proto, ze za 1rok provozu jsem usetril bezmala 30.000,- , ktere bych jinak projezdil fosilnim palivem.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

davidpodany

Příspěvekod davidpodany » sob 27. lis 2010 19:51:56

Přesně podobný názor na to i mám já :DZa ten rok co mám auto na cng..jsem ušetřil skoro stejnou částku jako Vy ..zatím nebyl jediný problém a pokud se přeci jen CNg porouchá a oprava vyjde na velkou částku..auto prodám a koupím opět auto na cng...Mít doma plničku za nehoráznou částku..to by mě opravdu dlouho trvalo než by se zaplatil a musel bych mít alespon 3 auta v rodině a na to opravdu nemám :-D

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » ned 28. lis 2010 12:29:43

Domaci plnicka je velice dobra myslenka, ale bohuzel, neoplati se, "domaci" plyn totiz neni o moc levnejsi pri prepoctu ceny na CNG stanicich,navratnost investice neni prakticky zadna, timpadem zajem je nulovy a zrejme podle toho k tomu pristupuji i prodejci.
Ani pri plneni vice aut se se to neoplati, nehlede na to, ze pri vetsim vozovem parku to nestaci kapacitne, ikdyby plnicka fungovala v rezimu 24/7.
Mozna, ze pokud by se investice do domaci plnicky rozpocitala do nakladu za provoz jednotlivych vozidel, tj. navysila by cena za 1km nakladu na plyn na pokryti investice domaci plnicky. Ale to bysme se pravdepodobne dostali stejne dostali na uroven nakladu za bezna naftova auta a mozna i vic.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » úte 30. lis 2010 20:26:11

Mě bohužel dochází trpělivost se společnostma co prohlašují, že má CNG budoucnost a jak to zde rozjednou. Zatím jsem zaznamenal samé sliby jak se to zde rozjede atd.... i slibné společnosti cngcompany trvá několik dní než mi na dotazy ohledně jejich aut, plniček nebo nabídky plnička za 1,-Kč odpoví (pomalu abych se každého doprošoval - asi jsem v tomhle moc hrrr, ale nějak jsem si ze zahraničí na reakci do 24 hodin přivyknul a také to od svým podřízených vyžaduji).

To je i jeden z důvodů proč jsem lehce nakopnutý na to to s CNG skončit. Plničku jsem měl doma hlavně kvůli pohodlnosti - tankuje se kdy vozidlo stojí a nic nedělá a ráno má člověk vždy plnou.

Nakopnutý v mém případě znaměná, že až budu uvažovat o dalším autě tak si to pořádně rozmyslím a uvidíme. I přes mé problémy zatím ostatním CNG vozidla doporučuji.
ridič a provozovatel:

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » úte 30. lis 2010 21:07:49

Ja bych to tak cerne nevidel, rekl bych, ze ty spolecnosti co tvrdi, ze to "rozjedou", to pomalu a celkem jiste rozjizdeji. Nove CNG stanice se stavi a jsou spolehlive, na to, ze jich je jeste porad malo je spolehlivost celkem velmi klicova. Firmy u nas, ktere se CNG technologiemi zabyvaji, bavime-li se tedy o domacich plnickach, jsou v teto oblasti jen preprodejci, a ackoli nejsem obchodnik tak je mi jasne, ze vstupovat na trh (na cesky trh!!!) s timto sortimentem neni vubec nic jednoducheho a v soucasnosti je to spis pruzkum trhu. Ty firmy to nabizeji, ale jeste dopredu nemaji nic zanalyzovano, nechteji dopredu nic investovat a tak kolikrat ani nevdeji, za kolik to vlastne prodat a tak to zacnou resit teprve ve chvili, kdy se ozve prvni zajemce o domaci plnicku. Tech zajemcu, myslim opravdu vaznym zajemcum (ne takovym, kteri se jen ptaji na cenu) bude velmi malo, takovi, kteri pro soku a vydychani ceny reknou "Tak mi to da privezte a zapojte" :)

Ale jinak rebeli78, pokud by sis objednal celou CNG stanici na klic, myslim si, ze by se urcite jinak cinili :) a servis by byl urcite excelentni. Bohuzel v nasich krajich je hlavnim predmetem zisk a pak zakaznik. takze, "My vam domaci plnicku dodame za 2 - 3 nasobnou nakupni cenu od vyrobce a se vam zarucime skoro za cokoliv vcetne treba SLA do 4hodin od nahlaseni :)" jenze tohle ti zadna firma samozrejme nerekne. Takze oni to radsi prodaji s malym ziskem a pak se ruzne vykrucuji, kdyz prijdes s nejakou reklamaci, sami s tim neumeji udelat nic (nejsou autorizovany servis), takze pak je to jen a jen o komunikaci s vyrobcem a to pak trva a trva.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Hanzy
nováček

Příspěvekod Hanzy » pát 14. led 2011 18:55:59

Hmm takze se to nevyplati jen je to pohodlnejsi.
Rebel78 jak je to v te Italii cena 60000kc za co za opravu nebo plnicku od tama a jak si dopad s temi Vitkovicema s reklamaci?
Opel Combo Van 1.6 CNG 2007 el. okna a klima ať je v práci prima :-)

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » ned 16. led 2011 22:12:09

Je to cena za tu repasovaný model z roku 2007 nebo 2008. Zatím jsem od nich (Vítkovice) dostal z jejich strany nepodepsaný dodatek smlouvy v kterém je ustanoveno proč odstupuji od smlouvy a že oni mi celou částku dobropisují. Bohužel podespanou smlouvu a PHILLa již taky mají a pouze čekám až mi vrátí peníze.
ridič a provozovatel:

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pon 17. led 2011 0:17:50

Rebel78 píše:Je to cena za tu repasovaný model z roku 2007 nebo 2008. Zatím jsem od nich (Vítkovice) dostal z jejich strany nepodepsaný dodatek smlouvy v kterém je ustanoveno proč odstupuji od smlouvy a že oni mi celou částku dobropisují. Bohužel podespanou smlouvu a PHILLa již taky mají a pouze čekám až mi vrátí peníze.

Aha...mam to tedy chapat, ze jsi to sundal ze zdi a poslal jim to cele zpet? Oni to pak zrepasuji a za 60 papouchu to pak prodaji dalsimu? :)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » pon 17. led 2011 9:20:48

No nějak tak to asi bude.
ridič a provozovatel:

Zpět na „Plnící stanice CNG“