centrála pro zemní plyn na LPG

Ostatní alternativní paliva neropného původu. (E85,rostlinný olej)

Moderátor: dako

tom.tomas
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. zář 2014 20:58:11

centrála pro zemní plyn na LPG

Příspěvekod tom.tomas » čtv 11. zář 2014 21:20:07

Nevíte prosím někdo kde a co nastavit u centrály na zemní plyn Kipor KNE9000T
http://www.kipor.com/product/xiangxi.as ... 6688&id=75
aby spolehlivě běžela na LPG tedy propan-butan?
Propan-butan má větší výhřevnost než zemní plyn, tak si myslím že by mělo stačit ubrat ve spalovací směsi plynu a přidat vzduchu podobně jako v případě trysek u plynových hořáků. Centrála při provozu na LPG špatně chytá a občas střílí do výfuku hlavně při vypnutí a občas ji vypíná frekvenční a otáčková ochrana hlavně při snížení zatížení, tak si myslím že je tam moc plynu.
Předtím jsem zapojoval plynové centrály HERON a těm bylo jedno jestli je to CNG nebo LPG. Potom místo Heronu přišel Kipor s manuálem od Heronu a informací že HERON už nejde sehnat (asi pozastavená výroba) a vyrábí se Kipor a že to je prý úplně stejné.

Na fotkách jsem zelenou šipkou vyznačil směr proudění plynu. Plyn pochází přes něco (asi regulátor tlaku?) označeno červenou šipkou a potom jde rovnou do snad karburátoru? Modrá šipka označuje nějaký regulační šroub, zřejmě tlaku.
Centrála má předepsaný vstupní tak plynu 20 mbar, takže na PB láhev jsem přimontoval tento regulátor tlaku:
http://www.plynem.cz/produkty/tlakove-r ... gbn240r26/
Potom ale nerozumím tomu proč je v centrále další regulátor, že by pojistný? Jo a vedou do něj dva dráty na konektor který byl rozpojený, tak jsem konektory spojil, ale nepozoroval jsem na chodu centrály žádný rozdíl v tom, jestli je konektor rozpojený nebo spojený. Při statování je v konektoru 12V.
Přílohy
1.JPG
3.JPG
4.JPG

Zpět na „Ostatní alternativní paliva“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host