Stránka 1 z 1

Jaky motorovy olej

Napsal: stř 05. zář 2018 10:29:18
od viper525
Dobry den jaky motorovy olej používáte do motoru od vw 2.0 ecofuel? Kamarad technik mi rikal ze je potreba speciální olej s prisadami do cng motoru. Momentalne tam mam 5w-40 ale znacku nevim. Olej menim tam kde jsem auto kupoval.
Dekuji

Re: Jaky motorovy olej

Napsal: stř 05. zář 2018 10:45:43
od dako
Nevím, ale žádný speciální olej pro CNG neexistuje. Duležité je dodržet viskozitní třídu (SAE), která v motoru byla původně, tj. 5W-40. Dále pak dodržet specifikaci API. CNG motory jsou zážehové motory, čili specifikaci API, na začátku písmeno S (dieslové mají C), pro moderní motory tak např. SJ, SL nebo nejvyšší řada SM. Výrobce je věc druhořadá a záleží na vkusu nebo peněžence.

Re: Jaky motorovy olej

Napsal: stř 05. zář 2018 11:13:30
od viper525
No on pry olej pro cng ma přísady kvuli životnosti motoru. Jelikož cng dava motoru zabrat.

Re: Jaky motorovy olej

Napsal: stř 21. lis 2018 1:02:01
od ŠTUKI
Ahoj,
jaký použít olej do motoru VW 2.0 EcoFuel, 80kW; BSX,tak na tuto otázku se nedá zcela jednoznačně odpovědět. Já používám polosyntetický olej TOTALL QUARTZ 9000 5W-40 a měním jej po ujetí 10 000 km, nebo po roce. Můžeš si však připlatit za kvalitnější matroš, který najdeš třeba tady: https://www.automobilovedily24.cz/vw/to ... orovy-olej .
Vzhledem však k tomu, že se jedná o jednoduchý, konstrukčně starý, atmosférický, nízko zátěžový motor s redukovaným výkonem, ( původní benzínový měl výkon 85 KW) a tento motor navíc, výrobce opatřil pancéřovanými sacími ventily a prstenci sedel sacích a výfukových ventilů, myslím si, že investování do drahých syntetických olejů je poněkud zbytečné.
Vozidla s těmito motory trochu žerou olej, je proto nutno kontrolovat jeho hladinu a občas dolévat, z tohoto důvodu bych nedoporučoval oleje s příliš nízkou viskozitou.
Co se týče paliva CNG, tak to v některých případech opravdu může ovlivnit životnost motoru. Toto palivo v sobě někdy obsahuje vysoce abrazivní mechanické nečistoty, které, pokud se vyskytnou ve větším množství, mohou způsobit poškození nebo předčasné mechanické opotřebení motoru, tomu se však nedá účinně zabránit používáním kvalitnějšího motorového oleje.