Bouraný Ford Fiesta 1.25 CNG

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

Dexx

Bouraný Ford Fiesta 1.25 CNG

Příspěvekod Dexx » sob 19. kvě 2018 19:46:38

Zdravím všechny členy,
rád bych se zeptal někoho, kdo trošku rozumí CNG :)

Naboural jsem Ford Fiestu r.v. 2004 přestavěnou na CNG a mám takové tušení, že auto bude zbytečné opravovat a půjde rovnou k likvidaci. Nicméně CNG je podle mě plně funkční. Můj dotaz zní následovně, je možné CNG systém z auta vymontovat a dat ho certifikované firmě k opětovné montáži? Respektive, myslíte, že existuje firma, která by byla ochotná namontovat CNG jen za "práci" ? (Firmy si samozřejmě obepíšu, jde mi jen o to, jestli se s tím někdo nesetkal a nemá nějakou zkušenost.)

Ještě jeden dotaz, nesetkal jste se někdo s "jedničkovejma" oktávkama (1.6, 74kW) přestavenýma na CNG? Moc jsem jich neviděl, nedělá se to? Není na to Octavie I vhodná?

Všem moc děkuji za jakékoliv postřehy a rady

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouraný Ford Fiesta 1.25 CNG

Příspěvekod dako » úte 22. kvě 2018 17:15:05

Pokud je to předělávka, většinou jsou zásahy do instalace vratné. Je třeba zjistit, co je to za výrobce (Landi Renzo, BRC a jiné) a pak postupovat podle schémat. Stěžejní je elektroinstalace, (přerušené vstřikovací ventily, přerušená lambda sonda, emulátor benzínových vstřikovačů a emulátor zabraňující chyby v OBD, elektronika pro změnu předstihu atp.), chladící okruh jde přes regulátor, ten je potřeba zpět uzavřít do okruhu, instalační vysokotlaké trubky jsou v tomto případě spotřební materiál, ty bych ponechal, resp. zlikvidoval spolu s autem. Použitelné v tomto případě jsou ECU, veškerá kabeláž s konektory v motorovém prostoru, regulátor, směšovače, flašky. Ale to vše hlavně záleží, co je to za výrobce a systém.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Zpět na „Servis CNG“