VW CADDY Ecofuel 2,0

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

Benjik-1298

VW CADDY Ecofuel 2,0

Příspěvekod Benjik-1298 » stř 27. zář 2017 1:08:22

Zdravím všechny,vracím se k původnímu problému,asi takto.Auto jsem koupil v roce 2016 srpen(bylo teplo) jinak je z roku 2007 v 2017 jsem měnil lahve jezdilo perfekt (stalo že spotřeba 200 km jízda né po dálnici - 7,5kg CNG)překvapen.Ranní starty na BA95 uplně v pohodě.Začínáme :o :červenec nové rozody( najetých200tisíc km) a vše co k tomu patří + svíčky a auto od té doby nestartuje na BA95 ale pouze na CNG(že prí je teplo a počítač si to řekne a startuje na CNG pravil mechoš) tím pádem větší spotřeba CNG, benzín vůbec ani ťuk za poslední měsíce žadná spotřeba.Výkon srovnatelný s jízdou na benzín,předtím po vyjetí plynu to škublo přeplo na benzín a jelo jak o závod nyní se nic neděje. Na volnoběh občas škytne(to prý možná kabely svíček) během jízdy si ani neškubne tak naco kabely.Autorizovaný servis-kontrola nastavení motoru - OK,měření teplotních čidel - OK, že prí by mohl být špatný benzín(tankuji u stejných čerpacích stanic) zbytečně vyhozený prachy.Asi jsem neměl vyměnit rozvody??????? Po natankování 24kg CNG ukazuje dojezd 620km ale realita je necelích 400km jezdím stejný styl jízdy denně 100km, stále dumám :( :x kde co někdo po...l.Takhle asi moc neušetřím!!!!! Všem děkuji alespoň za radu.
Na palubce žádný chybový kod ani symbol nesvítí.Jen spotřeba plynu.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: VW CADDY Ecofuel 2,0

Příspěvekod dako » čtv 28. zář 2017 22:45:01

Viděl bych to na změnu nějakých hodnot (konstant ) v ECU, příp. nějaký "upgrade firmware", tehdy, když Vám měnili ty rozvody. Protože pokud by jen vyměnili rozvody tj. pouhá výměna mech. částí, tak se nic takového stát nemůže. Prostě se Vám hrabali v ECU, podobně jako, když se dělá "chiptuning" a tím to tzv. "vylepšili". Zkusit jiný servis, a předem si nějak proklepnout, jestli tomu rozumí. Někdo, kdo dělá opravdu "plyn".
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Zpět na „Servis CNG“