Touran - chyba P3367

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

20bad

Touran - chyba P3367

Příspěvekod 20bad » úte 25. dub 2017 13:25:14

Ahoj, potřeboval bych poradit, mám VW Touran 2007, ecofuel, 2.0,80kw,168tis. km, a hlásí mi to chybu P3367 (obyč diag ELM 327 na mobilu), nečekaně se přepíná z plynu na benzín, občas motor jakoby zakopne, většinou při rozjezdu. Když chybu vymažu tak to takhle zlobí, když jí nechám být tak auto jezdí v pohodě i na plyn to přepíná, asi to je v nějakém nouzáku. A jezdí v pohodě na benzín i plyn, žádné zakopávání, žádný rozdíl při pohonu na benzín/cng. Na autě jsem před 5tis. km vyměnil svíčky, kabely, zapalovací modul, čidlo teploty a byl repasovaný regulátor na plyn a vyměněny všechny flašky na plyn, včera jsem dal ještě novou origo lambu. Nějak nevím na co se teď zaměřit, ještě by mě napadla klapka. Máte někdo nějaký nápad? Děkuju Jirka

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran - chyba P3367

Příspěvekod dako » stř 03. kvě 2017 21:58:46

Jen aby to nebyla třeba mrtvá baterka, chyba dobíjeni (alternátor) , jako je popsáno např. zde

http://carerrorcode.com/p3367 nebo http://engineobd2codes.com/p3367.html

dle popisu, tahle chyba může mít více příčin, tohle vše je vhodné zkontrolovat.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

20bad

Příspěvekod 20bad » úte 29. srp 2017 2:22:56

Ahoj, díky za radu, baterie je v pořádku, dobíjení také, spíš jsem teď vypozoroval, že chyba se objevuje po natankování CNG, kdy to haprovalo, tz. nejdřív na benzín pak se přeplo na cng a po chvíli bez nějakého náznaku zpátky na benzín, vypnutí klíčku a zapnutí pomohlo, zase se pokoušelo přepnout na cng a občas to vyjde. Když uplyne delší doba od natankování CNG tak problém zmizí. Myslím, že to má spojitost s ventily, při tankování to občas kvílí. Viděl bych to asi na závadu u těch ventilů nebo cívek. Patrně dojde k přerušení dodávky CNG a počítač to vyhodnotí jako chybu a přepne na benzín. To jen můj odhad. Jsem si myslel, že mi je také vymění na té svolávačce VW, ale vyměnili pouze láhve. A to ještě špatně nasadili trubku a když jsem dotankoval plnou CNG 150km od domova, tak zpod auta mi syčel plyn jako když jede sporák na plno. Taky bych se raději origo VW vyhnul.
Když budu hledat servis v praze (neautorizovaný) na výměnu těch ventilů, můžete mi poradit, kolik ty ventily a cívky +- stojí, a kde by to mohli udělat kvalitně. Děkuji Jirka

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » úte 29. srp 2017 7:46:05

V Praze opravdu nevím, jednu dobu tam působil nějaký Halada, na seznam.cz je jakoby stále aktuální,
https://mapy.cz/zakladni?x=14.5604388&y ... &id=251815
ale jinak je to tak naposledy 6let co se tady o něm zmiňovalo. Jestli tedy ještě provozuje autoservis a dělá tovární VW, těžko říct. Před 8-mi lety jsem se s ním bavil na jednom srazu, a fakt tomu rozuměl.
Cenu ventilů nevím, ale asi to bude asi ranec, jak je u VW zvykem.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

20bad

Příspěvekod 20bad » stř 01. lis 2017 17:37:27

Tak jsem auto napojil na lepší diagnostiku a závada je popsána - nízký tlak v palivovém vedení CNG. Závadu bych viděl na ventilu u nádrže, při plném natankování se úplně neotevře a proto malý tlak ve vedení. Tak až ho někdo najde a vymění tak poreferuju:-). Ahoj

Zpět na „Servis CNG“