poruchy plynoveho zařízení

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

Touran14

Re: poruchy plynoveho zařízení

Příspěvekod Touran14 » pon 13. úno 2017 22:55:47

Díky za příspěvek. Sdělili Vám nějaký cenový odhad? Mně se to stalo v sobotu, dnes jsem zjišťoval možnosti servisů na Plzeňsku, ale je to bída. Musím do autorizovaného... V Praze je jistě možností vícero. Čas na mě mají až v pátek a to teprve budou zjišťovat co a jak. Zkusím zavolat do toho servisu co jste Vy jak jsou na tom časově. Akorát na benzín mám nádrž tak na 100 km, tak se snažím moc nejezdit abych ještě něco víc nepokazil. Je mi divný že to jede opravdu bez tahu, určitě bez turba. Já mám VW Touran 1.4 TSI, RV 2012.

Vy jste s tím potom ještě jezdil nebo jel hned do servisu? Zajímají mě totiž detaily. Při každém nastartování ručička ukáže jiné množství plynu v nádržích, po chvíli když to chce přepnout na plyn tak napíše že plyn není ať natankuju a ručička klesne na 0. Přitom když se to stalo tak jsem měl přes 3/4 plno.

Držím palce ať Vám to brzy dorazí a opraví ku spokojenosti. On tu někdo už psal negativní recenzi na servis černý, ale já na ty recenze moc nedám. Beru to tak že když má někdo špatnou zkušenost, hned píše na net... a když je vše OK, většina lidí nenapíše nic.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » úte 14. úno 2017 7:48:32

To je veškerý konstrukční neduch, ventily jsou přímo u nádrží, které jsou v podvozku a nechráněny před korozí. U "předělávek" jsou tyhle ventily v motorovém prostoru. Cívky ventilu jsou taková, alespoň u nás, specialitka, blbě se shanějí a jsou drahé, hlavně ty vysokotlaké pro CNG.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

pixla
nováček

Příspěvekod pixla » stř 15. úno 2017 23:11:16

Touran14 píše:Díky za příspěvek. Sdělili Vám nějaký cenový odhad? Mně se to stalo v sobotu, dnes jsem zjišťoval možnosti se....

Byl to jediny servis, kt. byl ochoten se mi na auto hned podivat. V arealu na Zlicine se hur hleda, jedina moznost je se ptat, nema na vratech ani ceduli..

Cenu nevim, zatim vim, ze za cas na zjisteni zavady (a vlastne i kontrolu CNG systemu zaplatim 1200 Kc.
A nekdo tady psal, ze za ventil by melo byt 1500Kc, tak doufam, ze to nebude nejak o moc drazsi.

Dalsi vec je, ze jsem ted napsal na Opel servis. Na ventily totiz delali v r. 2010 tusim svolavacku a me tam vymenili jen 1 ventil, ostatni nechali vesele reznout.

Bud si to teda necham.opravit az od ofiko servisu zdarma, nez dorazi ventil nebo si to od nich necham proplatit. Meli by ale tak jako tak vymenit na svolavaci akci vsechny ventily.. A ne jen jeden, podle me. Nekdo zase usetril..

Ja jezdil normalne dal.na benzin, v tom neni zadny problem. Auto se chova, jako kdyz plan neni, akorat se pri delsim vypnuti motoru pokousi startovat na plyn, takze s aitem skytam na prazdno, nez si toho vsimnu.

Nevim, proc by flasky nemohli byt zakryte uplne, aby tam.slana voda nesla nebo aspon ventily nejakym zpusobem obalit do plastu nebo nejak ochranit..

Je to od soli, je to drahe a je to nesvar-to neberu..
Reseni zkusenejsich jsem cekal.

Opel Zafira taky 4,7kg/100km :)

Touran14

Příspěvekod Touran14 » stř 15. úno 2017 23:23:57

Tak držím palce ať to je cenově slušné. Auto jste mu tam nechal celou dobu? Volal jsem panu Černému a přístup po tel. skvělý... dlouze se mnou vše probral a rád se na to podívá ale bude mít čas až na konci měsíce. Vy jste z Prahy, nebo to máte taky daleko?

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » čtv 16. úno 2017 9:09:59

Problém reznutí ventilů je i v tom, že při delších jízdách, jak klesá tlak v lahvích, dochází k orosení (a v zimě i namraza) jak lahví, tak i lahvových ventilů.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

pixla
nováček

Příspěvekod pixla » pát 17. úno 2017 0:42:08

Touran14 píše:Tak držím palce ať to je cenově slušné. Auto jste mu tam nechal celou dobu? Volal jsem panu Černému a přístup po tel. skvělý... dlouze se mnou vše probral a rád se na to podívá ale bude mít čas až na konci měsíce. Vy jste z Prahy, nebo to máte taky daleko?

Tak oprava dnes vecer-tzn de facto po 5ti dnech-hotova.
Cena nic extra-pres 5000Kc.. Jestli se pokazi dalsi civka, tak mam za chvilku limit oprav 10 000/rok vycerpan.

Rosí se to, namrzá, nasledne rezne.. slana voda.
Jak je to s odrytovanim lahvi? Muzu se na to s klidem podivat doma sam nebo se odkrytovani musi evidovat a muze na to jenom technik s certifikaci?
Snad to budou mit novejsi verze nejak vylepseny, treba z nerezu.. Nebo tam zavedeno.vyhrivani z vyfuku nebo neco..

Jsme holt prukopnici. Dyt mi to nedelame pro sebe, ale pro tu nasi krasnou zemi.
Ja uz bych chtel, Milane, aby se ti dejchalo lip :D :D

pixla
nováček

Příspěvekod pixla » pát 17. úno 2017 0:46:07

Touran14 píše:Tak držím palce ať to je cenově slušné. Auto jste mu tam nechal celou dobu? Volal jsem panu Černému a přístup po tel. skvělý... dlouze se mnou vše probral a rád se na to podívá ale bude mít čas až na konci měsíce. Vy jste z Prahy, nebo to máte taky daleko?

Taxe mu toho asi seslo vic... mel to rozdelane, nemohl to zakrytovat.. z Prahy jsem.
P. Cerny vypadal vstricne.. az na tu cenu teda.. 1200 prohlidka, 1500 ventil a dalsich vic nez 2300 Kc za montaz? Je to dost penez..

Touran14

Příspěvekod Touran14 » pát 17. úno 2017 7:25:23

No říkal že řeší ještě něco zdravotního, jinak by čas měl. Já myslím že to je slušná cena. Pokud to teď bude fungovat jak má... Díky za info :)

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 17. úno 2017 7:43:41

2300,- je výborná garážnická cena, na cajzlstan ba přímo vynikající :)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

pixla
nováček

Příspěvekod pixla » pát 17. úno 2017 17:55:23

pixla píše:Tak oprava dnes vecer-tzn de facto po 5ti dnech-hotova.
Cena nic extra-pres 5000Kc.. Jestli se pokazi dalsi civka, tak mam za chvilku limit oprav 10 000/rok vycerpan.

Rosí se to, namrzá, nasledne rezne.. slana voda.
Jak je to s odrytovanim lahvi? Muzu se na to s klidem podivat doma sam nebo se odkrytovani musi evidovat a muze na to jenom technik s certifikaci?
:D

Tak 1300 civka, 2200 prace+pojistky nejaky drobnejsi material a 1600 revize-tu jsem teda necgtel,myslel jsem, ze bude levnejsi v cene, kdyz to mel pan odkrytovany..

Tak aspon mam jistotu, ze je to v richtiku ..
Jinak kryt nadrzi muzu v pohode doma sundat pry sam, akorat na tom nesmi delat nikdo necertifiKovanej..

Zpět na „Servis CNG“