poruchy plynoveho zařízení

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

slavek311
nováček

Re: poruchy plynoveho zařízení

Příspěvekod slavek311 » ned 21. úno 2016 14:18:58

Ahoj,Mám podobné problémy,které se tu řeší.Začalo to kolísáním otáček na volnoběh, pokračovalo cukáním při delší jízdě po dálnici, ale za studena je to o.k.Na benzín také o.k.Svíčky jsem měnil 3x,vždy jíný výrobce.
Zjistil jsem,že je uvolněné šroubeni s rádlovanýn šroubkem s pružinou viz foto.Po přitažení mi volnoběh nedržel vůbec.K čemu přesně slouží ten štelovací šroubek?
Fiat Stilo 1.6,přestavba v Itálie z roku 2003 Landi Renzo.
Děkují za rady
DSC_0320.jpg

DSC_0318.jpg
Fiat Stilo 1,6 Ba+CNG

slavek311
nováček

Příspěvekod slavek311 » úte 23. úno 2016 17:56:42

slavek311 píše:Ahoj,Mám podobné problémy,které se tu řeší.Začalo to kolísáním otáček na volnoběh, pokračovalo cukáním při delší jízdě po dálnici, ale za studena je to o.k.Na benzín také o.k.Svíčky jsem měnil 3x,vždy jíný výrobce.
Zjistil jsem,že je uvolněné šroubeni s rádlovanýn šroubkem s pružinou viz foto.Po přitažení mi volnoběh nedržel vůbec.K čemu přesně slouží ten štelovací šroubek?
Fiat Stilo 1.6,přestavba v Itálie z roku 2003 Landi Renzo.
Děkují za rady
DSC_0320.jpg

DSC_0318.jpg

Tak závada odstraněná!!!-Špatná jedná zapalovací cívka.Cívka už je vyměněná a auto už zase jede jak má :D
Fiat Stilo 1,6 Ba+CNG

pantuczek
nováček

Příspěvekod pantuczek » úte 01. bře 2016 12:23:47

Ahoj.
Objevil se mi na budiku žlutý symbol motoru. Hláška zněla P33A2 Uzavírací ventil plynové nádrže 3 Přerušení... Nemá to vliv na chod motoru, spotřebu nebo únik.. Jen to prostě svítí... Když se smaže tak se prostě po jízdě objeví.. Není u ventilů třeba čidlo? Nebo je ventil poruchový a je nutná výměna...
Diky

jurasek

Příspěvekod jurasek » čtv 15. pro 2016 19:07:37

pantuczek píše:Ahoj.
Objevil se mi na budiku žlutý symbol motoru. Hláška zněla P33A2 Uzavírací ventil plynové nádrže 3 Přerušení... Nemá to vliv na chod motoru, spotřebu nebo únik.. Jen to prostě svítí... Když se smaže tak se prostě po jízdě objeví.. Není u ventilů třeba čidlo? Nebo je ventil poruchový a je nutná výměna...
Diky

Presne podminky vzniku toho DTC (Diagnostic Trouble Code) neznam (zna je vetsinou malokdo a tezko se googli (*)), ale z podstaty veci bych rekl, ze je nekde preruseny obvod k tomu solenoidu (vypadly konektor?). Ona ta jednotka moc jinych sanci nema, jak to zjistit, nez si zmerit proud, jaky tam tece a porovnat ho s proudem, ktery by tam tect mel. Co se tyka te MIL kontrolky (symbol vypada jako grilovane kure), ta se rozsveci, az po nasledujicim "warm-up"-u pote, co DTC vzniklo. Napred je totiz v "temporary" registru a az po druhem W-U se prepise do registru trvalych DTC.

(*) obcas unikne nejaka prirucka pro autorizovane servisy ...ale ani tam nevedi vsechno ja jsem to resil u Zafiry tak, ze jsem nasel nejako GM prirucku (navic je v Anglictine, takze si v ni, na rozdil od Nemecke verze i poctu), ale tam je riziko, ze to muze byt u Opelu trochu jinak, nez u "genuine GM" :-) ...nejlepsi takovou pricurku jsem nasel pro Chrysler tam byly napr. u DTC pro chybu civky treba i detaily jako, po kolika ms od nabezne hrany (take definovane urovni napeti) musi tect dany proud, jinak se vyhodnoti, ze zapalovaci civka je vadna. S takovyma informacema se pak da i neco troubleshootovat :-( ...jinak je to placani se v blate.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » čtv 15. pro 2016 21:40:44

Může být i vadný solenoid, pokud se to hlásí jako chyba v ŘJ musí to být chyba elektrické části. Jak je psáno výše.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Touran14

Příspěvekod Touran14 » ned 12. úno 2017 12:31:41

Pánové, tak se také musím připojit do diskuze. Včera vyskočila oranžová kontrolka a jelo jen na benzín. Že plyn není, přitom mám skoro plnou. No a přijde mi že na benzín to má menší výkon. Takže sháním servis a koukám na Plzeňsku nic moc. Jsem zvědav co mi v pondělí kde řeknou. Nějaké rady čím by to mohlo být a na co si dát v servisech pozor?

Touran14

Příspěvekod Touran14 » ned 12. úno 2017 12:35:51

Boardrider1 píše:tak jsem jednoho krasneho dne natankoval, ujel 5 km a prestala mi jet zafira na plyn... na benzin v poho...
po provereni ventilu v nadrzich servisak nasel ventil pred ventilem co upravuje tlak nez ho pusti do motoru, a ten byl spatnej a (jeho elektormag.cast) a mechanicka cast zoxidovana - vymena tohotu ventilu a obrouseni zoxidovanych casti - cc a1500kc plus prace....

Dobrý den, chtěl jsem Vám napsat zprávu, což ale nejde - jsem tu krátce. Chci se zeptat kde Vám tento problém vyřešili? Stalo se mi něco takového včera, prostě to zkusí přepnout po nastartování na plyn, ale nejde to - píše že mám dotankovat plyn. Přitom mám skoro plnou. Benzín mi jede na menší výkon, řekl bych. Hledám servisy na Plzeňsku ale více se dozvím zítra až se někam dovolám. Proto bych potřeboval poradit od Vás... Děkuji

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » ned 12. úno 2017 21:28:50

Vítejte, Jste tady nový, takže první příspěvek se musí schvalovat (bohužel, lozí tady z Facebooku a twitru různá havěť). na takto položenou otázku Vám tady těžko někdo odpoví. Pokud svítí kontrolka MIL jedná se o závadu detekovanou nějakým elektrickým čidlem, což nemusí vždy být nutně závada daného čidla, ale pouze důsledek díky jiné závadě, čidlo může např. detekovat změnu parametru, nebo změnu tolerance v niž se má určitá měřená hodnota pohybovat. Ale to je asi to, co jste slyšet nechtěl. IMHO: v sevisech? V těch autorizovaných na CNG, tam je třeba si dát pozor na vše. :)
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Touran14

Příspěvekod Touran14 » pon 13. úno 2017 11:19:28

Díky. No samozřejmě bych uvítal lepší radu, resp. spíše zkušenosti. Psal jsem to k prvnímu uživateli co psal o stejném nebo podobném problému... Ale ten už sem možná nechodí.

pixla
nováček

Příspěvekod pixla » pon 13. úno 2017 22:32:46

Touran14 píše:Pánové, tak se také musím připojit do diskuze. Včera vyskočila oranžová kontrolka a jelo jen na benzín. Že plyn není, přitom mám skoro plnou. No a přijde mi že na benzín to má menší výkon. Takže sháním servis a koukám na Plzeňsku nic moc. Jsem zvědav co mi v pondělí kde řeknou. Nějaké rady čím by to mohlo být a na co si dát v servisech pozor?

Mám Opel Zafira 2004, na dálnici mi najednou ukazatel plynu skočil na 0, auto trochu zpomalilo, než přeplo na benzín.
Dneska volali ze servisu: Špatná cívka na jedné z nádrží (dle servisu nešvar CNG: cívky se zanáší nečistotou od kol a porouchávají, nelze tomu prý zabránit).
Nevím přesně, jak to tak funguje, ale tím, jak přes ní šel vysoký (zkratový) proud, tak ještě zničila nějakou elektroniku, kt. je nad nádržema, a přívod plynu se zastavil (+ zničilo to 2 pojistky pod volantem).
Cívka není v celé republice k mání, tak čekám až dorazí (prý 2 až 5 dní).
Servis (Praha-Zličín):
http://www.autoserviscerny.com

Zatím to vypadá, že tomu tenhle servis rozumí.

Zafira má na benzín taky menší výkon a hlavně velkou spotřebu, auto je optimalizované na CNG.

Mám tam 4 nádrže, jedna cívka je už měněná v r. 2009 s nádržema, jednu mi vymění teď, takže budu asi čekat, kdy se uškvaří další 2. Kdyby někdo věděl, jak to vyřešit, aby nečistoty na lahve nešly, bylo by to fajn..

Zpět na „Servis CNG“