poruchy plynoveho zařízení

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

Boardrider1
pokročilý uživatel

poruchy plynoveho zařízení

Příspěvekod Boardrider1 » sob 31. bře 2012 15:24:24

tak jsem jednoho krasneho dne natankoval, ujel 5 km a prestala mi jet zafira na plyn... na benzin v poho...
po provereni ventilu v nadrzich servisak nasel ventil pred ventilem co upravuje tlak nez ho pusti do motoru, a ten byl spatnej a (jeho elektormag.cast) a mechanicka cast zoxidovana - vymena tohotu ventilu a obrouseni zoxidovanych casti - cc a1500kc plus prace....
Opel Zafira 1,6 CNG 2005
Fiat Punto 1,2 Natural Power 2005

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: poruchy plynoveho zařízení

Příspěvekod dako » sob 31. bře 2012 16:19:59

To uz tak nekdy byva...ventily se diky prudsim poklesu tlaku pri delsich jizdach orosi, a mosaz pak zacne oxidovat. 1500 zase neni tak moc, ja nedavno na fabii menil tesneni pod hlavou a cidlo tlaku oleje :), kazde auto chce svoje :).
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Radek
nováček

Příspěvekod Radek » čtv 04. říj 2012 22:01:02

Boardrider1 píše:tak jsem jednoho krasneho dne natankoval, ujel 5 km a prestala mi jet zafira na plyn... na benzin v poho...
po provereni ventilu v nadrzich servisak nasel ventil pred ventilem co upravuje tlak nez ho pusti do motoru, a ten byl spatnej a (jeho elektormag.cast) a mechanicka cast zoxidovana - vymena tohotu ventilu a obrouseni zoxidovanych casti - cc a1500kc plus prace....

Tak mám těď něco podobného s Combem. Začalo to krátkými poklesy otáček na volnoběh, pokračovalo cukáním při delší jízdě po dálnici - přitom bylo cítit divný smrad z výfuku - a pokračuje to tak že to už vůbec na plyn nejede, už ani ten volnoběh se studeným motorem.
Jeden servisák mi poradil ať zkusím vyměnit svíčky a ještě nalejt do benzínu nějaký čistící přípravek. Nalil jsem tam ten nejdražší, co měli (TEC2000) a nic :(
Zajímavé také je, že to cukání začalo po tom, co mi u Auto Steiger měnili zdarma (na náklady výrobce) el.-mag. ventily na lahvích.

Nevíš, kde bych ten redukční ventil našel? V motoru nebo u lahví?
Opel Combo 1,6 CNG

Boardrider1
pokročilý uživatel

Příspěvekod Boardrider1 » pát 05. říj 2012 8:57:44

...v motoru...ještě by se ti mohl vysypat katalyzator...
Opel Zafira 1,6 CNG 2005

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pát 05. říj 2012 16:17:43

V aute zadny redukcni ventil neexistuje, asi mas na mysli elektromagneticky ventil, ten je vetsinou kombinovany s rucnim ventilem a je hned u hrdla lahve. U aut ktere maji lahve s podlaze, ten ventil bude zrejme jen elektricky, ale urcite je hned na lahvich. Je to logicke, v pripade havarie se okamzite zavre a nepusti plyn do rozvodu plynu, ktere by jinak pri havarii mohlo byt poskozene a nekontrolovane by tak unikal plyn. Na tom ventilu je i pretlakova pojistka, pokud by se zvedl prilis tlak v lahvi, kontrolovane odpusti plyn ven.
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Boardrider1
pokročilý uživatel

Příspěvekod Boardrider1 » sob 06. říj 2012 7:12:32

no a jeste prave je ventil na reduktoru tlaku, kdyz se nezaviraji ventily na lahvich tak ten tlak jeste drzi tento, (ikdyz by ho drzet nemel) a dal je na reduktoru pretlakovy ventil ,ktery prebytecny tlak odfoukava pryc.... a samozrejme mezi nadrzema a reduktorem je jeste jeden ( mam ho na podvozku ) ten muze taky odfouknout prebytek tlaku...mluvim o orginal zastavbe s vysokotlakym reduktorem...Opel, Citroen...a ten reduktor je umisten v opelu pod vzduchovym filtrem...
jinak mi servisaci rikali kontorovat svicky, dolejvat fridex kontrolovat, aby se reduktor ohrival, cistit skrtici klapku...
Opel Zafira 1,6 CNG 2005

Radek
nováček

Příspěvekod Radek » ned 07. říj 2012 21:39:46

Boardrider1 píše:...v motoru...ještě by se ti mohl vysypat katalyzator...

Myslíš jako, že vadný katalyzátor rozhodí lamda sondu a řídící jednotka pak dělá blbiny?
Ten katalyzátor by to mohl být, protože když jsem tam nalil ten čistící přípravek, tak jsem si všiml, že z výfuku vypadávaj malé stříbrné šupinky (1-2 mm), ale myslel jsem, že to bude spíš následek té závady, než její příčina. Říkal jsem si, že jestli to je opravdu z katalyzátoru, tak to je tím, že třeba vynechává jeden válec a že pak ten plyn shořel v katalyzátoru. A taky mi ze začátku svítila kontrolka emisí, ale teď ne.
Jinak ten reduktor jsem našel, v Combu je vedle nádržky s chladící kapalinou a ventily tam jsou opravdu dva (+ další konektor, na co? nevím) a moc se mi je nechce rozdělávat (200 at je prostě 200 at a navíc vypadaj dost nedostupně), takže jdu hledat servis :(
Taky jsi tu někde psal, že jsis čistil váhu vzduchu a škrtící klapku - jak jsi to udělal, hadříkem, nebo sprejem na brzdy?
Opel Combo 1,6 CNG

mvv
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mvv » ned 07. říj 2012 23:08:56

dako píše:V aute zadny redukcni ventil neexistuje, asi mas na mysli elektromagneticky ventil, ten je vetsinou kombinovany s rucnim ventilem a je hned u hrdla lahve. U aut ktere maji lahve s podlaze, ten ventil bude zrejme jen elektricky, ale urcite je hned na lahvich. Je to logicke, v pripade havarie se okamzite zavre a nepusti plyn do rozvodu plynu, ktere by jinak pri havarii mohlo byt poskozene a nekontrolovane by tak unikal plyn. Na tom ventilu je i pretlakova pojistka, pokud by se zvedl prilis tlak v lahvi, kontrolovane odpusti plyn ven.

Nemáš pravdu člověče :) V reduktoru je redukční ventil, který mění tlak z 200atm na 5atm... a s ním bývají potíže.
Fiat Grande Punto 1.4 CNG

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pon 08. říj 2012 21:37:00

mvv píše:
dako píše:V aute zadny redukcni ventil neexistuje, asi mas na mysli elektromagneticky ventil, ten je vetsinou kombinovany s rucnim ventilem a je hned u hrdla lahve. U aut ktere maji lahve s podlaze, ten ventil bude zrejme jen elektricky, ale urcite je hned na lahvich. Je to logicke, v pripade havarie se okamzite zavre a nepusti plyn do rozvodu plynu, ktere by jinak pri havarii mohlo byt poskozene a nekontrolovane by tak unikal plyn. Na tom ventilu je i pretlakova pojistka, pokud by se zvedl prilis tlak v lahvi, kontrolovane odpusti plyn ven.

Nemáš pravdu člověče :) V reduktoru je redukční ventil, který mění tlak z 200atm na 5atm... a s ním bývají potíže.

No dobre, ano, v reduktoru je redukcni ventil :), dotaz ovsem znel:

Zajímavé také je, že to cukání začalo po tom, co mi u Auto Steiger měnili zdarma (na náklady výrobce) el.-mag. ventily na lahvích.

Z toho tedy vyplyva, podle tebe, ze ma rozebrat reduktor, aby nasel ten redukcni ventil :)
Naposledy upravil(a) mvv dne stř 17. říj 2012 11:31:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: oprava gramatické chyby :)
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

mvv
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mvv » stř 17. říj 2012 11:33:28

dako píše:
mvv píše:

No dobre, ano, v reduktoru je redukcni ventil :), dotaz ovsem znel:

Z toho tedy vyplyva, podle tebe, ze ma rozebrat reduktor, aby nasel ten redukcni ventil :)

Ovšem samozřejmě jsem reagoval na Tvou větu, že v autě redukční ventil neexistuje.. :) Tečka.
Fiat Grande Punto 1.4 CNG

Zpět na „Servis CNG“