Skřípavý zvuk při tankování

Vše o servisování CNG vozidel.

Moderátor: dako

Santinni

Skřípavý zvuk při tankování

Příspěvekod Santinni » ned 26. lis 2017 20:05:56

Ahoj,
pořídil jsem první auto na CNG, Opel Zafira Tourer 1.6 CNG ecoFLEX, r.v. 2014. Při tankování jsem zjistil, že se od nádrže ozývají dost hlasité skřípavé zvuky. Má s tím někdo zkušenost? Tušíte co by to mohlo být? Díky!

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Skřípavý zvuk při tankování

Příspěvekod dako » úte 28. lis 2017 10:52:49

Pokud je vyloučeno, že to nedělá jen u konkrétní CNG stanice, tj. je to jisté, že je to na straně auta, může to dělat zpětný ventil, to je ten, co je hned za hrdlem a propouští plyn pouze jedním směrem. Ale s jistotou se to samozřejmě říct nedá.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

faktotum

Příspěvekod faktotum » úte 27. lis 2018 12:02:47

Zdravím.

Asi před rokem VW Golf IV 2.0 bifuel začalo vydávat opravdu šílené zvuky při plnění. Když se to stalo poprvé, plnění jsem ze strachu vypnul. To opravdu kvičí a píská, že je to slyšet na 100 metrů. Je to takový rachot, že ani není poznat odkud ten zvuk jde. Zajímavé je, že 1x z 10. plnění to neřve. Teď s tím žiju, ale při plnění nesmí být nikdo v autě a všichni min. 10 metrů od něj :roll:

Nemá někdo představu, co by to mohlo dělat ? A je nějaké riziko destrukce, výbuchu či něčeho takového ?

Auto má 14 let a před 5. lety přitažené z němec.

Pokusím se ještě ten rachot nahrát a hodit to sem.

Díky
VW Golf IV 2.0 bifuel

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dako » pon 03. pro 2018 10:52:27

Mohou to dělat, a taky s velkou pravděpodobností dělají, zpětné ventily v plnícím hrdle nebo na lahvích auta nebo i zpětný ventil na hadici CNG stojanu. Takový ten kovový válec na hadici těsně u stojanu. Už jsem se s tím také setkal, ale že by to bylo tak hrozné, to ještě né.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek Obrázek
vozím v autě
Obrázek

Zpět na „Servis CNG“