VW CADDY 2.0EcoFuel nejde naplnit plynem

Moderátor: dako

Wenca Caddy 2.OCNG

VW CADDY 2.0EcoFuel nejde naplnit plynem

Příspěvekod Wenca Caddy 2.OCNG » úte 15. pro 2015 18:50:27

Dobrý den,
Moje Caddyna 2.0 origo z fabriky z r.2008 (85000km) mě nejde naplnit plynem.Už se mi to stalo před 2 měsícema.Nádrže prázdný, na plničce sem naplnil jen cca do 5 kg a pak to vyplo.Opakuju, pistoli nasadim na hrdlo, otočim páčkou, pistole sice nasazená ale jakoby neni slyšet natlakování, po spuštěnín plničky plnička měla snahu plnit plyn, ale jakoby ,, přes hrdlo to nic nepustí´´ tak plnička vypla a nenaplněno nic.Opakováno jestě u druhý plničky tady v Budějcích, u prvního, druhýho stojanu a pořád stejný :( Zavezl jsem do opravny LPG+CNG, vyměněno hrdlo (celkem za 1500,- včetně práce, neorigo hrdlo 600,-+práce soustružníka s přechodkou ze šestky na osmičku či co, pač origo od vw hrdlo 3000,-).Jedu na plničku, nasadim hrdlo a hurá plní, ale strašně pomalu, naplní jen cca 10 kg po 10 minutách a konec, plnička vypíná.Předemnou plnily co jsem viděl 3 auta.Nevim, zda ve stanici neměli málo plynu nebo předemnou plnilo hodně aut po sobě.Poté vyjedu nádrže do prázdna, opět na plničku a najednou je naplněno do 5 minut cca 26kg bez problému tak jak to má být.Takhle vyjedu nádrže a naplnim plnou 2x bez problému.Po vyjetí nádrže do prázdna, opět na plničku a najednou to plní pomalu a ted´jen do cca 5 kg pak plnička vypla.zkusim ještě jednou nasadit a nic. pistole nasazená ale zase jakoby ,,přes hrdlo to nic nepustí´´ani neni slyšet to natlakování . Jedu zase na druhou plničku k jednomu stojanu, k druhýmu a ani tady žádný kg .Plnička tlačí ale ,,přes hrdlo asi nic nejde´´ nebo přes co to tam nejde naplnit.Zkoušim ještě druhý den, další den a pořád nic :(

1) Máte prosim někdo zkušenosti s tímto?
2)Znáte v okolí Č.Budějovic někoho kdo opravuje CNG origo z fabriky?

Díky za každou radu nebo odkaz.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: VW CADDY 2.0EcoFuel nejde naplnit plynem

Příspěvekod dako » úte 15. pro 2015 19:41:10

Tipoval bych to na ventily u nadrzi, zkorodovane nebo zatuhle, taky se tu uz o tom psalo, ze VW na to trpi.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Obrázek

Obrázek Obrázek
vozím v autě

Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Re: VW CADDY 2.0EcoFuel nejde naplnit plynem

Příspěvekod Rebel78 » sob 26. pro 2015 22:12:43

Opravdu nerad bych tě strašil, ale jak psal dako tak bych to viděl také na ty ventily na nádržích. Sice jsem to nedělal, ale zkus dát někde auto na zvedák a odmontovat kryt nádrží a zkust ručně ventily zavřít (je to plastový kryt a není čeho se bát - já to sice nedělal, ale byl jsem 2x u toho).
Měl jsem to štěstí, že mi na svolávací akci vždy VW vyměnil postupně všechny nárže, reduktor a trubky a tak jsem s tím žádný problém neměl.
Držím palce
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

Zpět na „Všeobecná diskuze o CNG“