pára z výfuku Combo CNG

Moderátor: dako

Martin3350

pára z výfuku Combo CNG

Příspěvekod Martin3350 » ned 09. úno 2020 16:57:18

Zdravím Vás všechny,
krátce vlastním Opel Combo 1,4 CNG rv 2013, které jsem koupil do firmy. CNG je zde tovární. Chci zde probrat vycházející páru z výfuku, s autem mám zatím ujeto jen pár set km, nicméně po celou dobu, nezávisle na venkovní teplotě (ať bylo +1 nebo +10) hulí páru (že se jedná o páru jsem si jist, jelikož je to naprosto bez zápachu, rychle se rozplyne a z výfuku odkapávají čiré kapky vody). Při teplejších dnech se toto děje zpravidla jen na volnoběh, vozidlo je vždy zahřáté, děje se to ať ujedu 10 či 150km, a při chladnějších dnech konstantně po celou dobu jízdy. Voda se neztrácí, rovněž ani olej, pod víčkem oleje není emulze. Jízdní projev auta je zcela v pořádku.
Máte někdo podobné zkušenosti, nebo nápady čím to může být způsobeno? Zkušenost s CNG vozy mám (Panda CNG, Golf VII TGI), ale ani u jednoho jsem toto ještě neviděl.

bUran
nováček

Re: pára z výfuku Combo CNG

Příspěvekod bUran » ned 16. úno 2020 22:50:42

Pokud se Ti neztrácí chladicí kapalina, tak bych se ničeho nebál.
Ekologičnost spalování CNG spočívá v tom, že při ideálním spalování CNG (metanu) vzniká CO2 a H2O,uvolňovaná v podobě vodní páry.
CH4 + 2O2 vzniká CO2 + 2H2O
Ta ekologičnost spočívá v tom, že by se neměli uvolňovat další látky jako při spalování benzinu a nafty. Nevýhoda je samozřejmě tak jako tak produkce CO2, ale jedná se o volbu mezi větším a menším zlem. Ostatně i elektromobily dobíjené z veřejné sítě v ČR jezdí z 55% na uhlí (hnědé+černé), což také není bezemisní zdroj. Bezemisní nejsou ani spalovny biomasy, bioplynu, skládkového plynu, odpadů a plynu zemního, které dají dohromady k dalším 5% energie ve veřejné síti.

Zpět na „Všeobecná diskuze o CNG“