Stránka 1 z 1

VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: pon 19. úno 2018 21:20:26
od pcdusek
Mám od jara 2017 sedmimístný WV CADDY na CNG. Auto je ok. Spotřeba CNG okolo 5kg (v létě 4,8 a v zimě 5,1kg). Jen mne trochu trápí starty vozu po delší odstávce. Pokud je chladno (tak pod 3 stupně) točí startér několik vteřin než motor naběhne. Mám pocit , že nestartuje na benzín. Na display to ukazuje dojezd v CNG od první chvíle po startu. Jen občas se ukáže po startu dojezd benzinu. Po čerpání CNG startuje na benzín a cca po 30 vteřinách přepne na CNG. Chystám se dát aditiva do benzínu, ale moc tomu nevěřím. Tak nevím jestli nějaké čidlo teploty nebo regulátor tlaku. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: čtv 22. úno 2018 18:21:03
od adam.gibala
Jak je to stare? Jak je v tom stary benzin?

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: sob 17. bře 2018 21:06:41
od pcdusek
Auto bylo vyrobeno v prosinci 2010. Je to jeden z prvních po faceliftu. Benzín v nádrži je nový. Nedávno byly silnější mrazy - pří teplotě kolem - 10 a níže motor startuje na benzín na první pokus ihned. Start na benzín je tedy bez problémů. Nevíte někdo jestli se nějak nechá nastavit v řídící jednotce teplota kdy se startuje na CNG nebo benzín? Nebo to nějak seřídit?

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: stř 21. bře 2018 16:50:14
od kilian37
Řídící jednotka přepíná z benzínu na cng po dosažení určené teploty.Záleží jaký máte v autě regulátor Ventrex zda 1 nebo 2a3 generace.První spíná pohon plynu při dosažení teploty chladící kapaliny 10 stupnů a 2a3 při -10stupnů.Jednotku je možno upravit aby se to spínalo dřív ,ale podle mně to má smysl jenom u první generace ty jsou osazeny ve většině motoru 2.0 bsx ecofuel.

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: sob 24. bře 2018 15:29:53
od pcdusek
Auto startuje na benzín zhruba od -10 st. Tak to bude asi ta 2 nebo třetí generace regulátoru. Při startu na benzín je vše ok. Ta teplota se dá nastavit v servisu? Nemáte ještě někdo zkušenost se zapalovacími svíčkami. Na jaře je vyměnili a jsou tam normální pro benzínový motor. Doohledal jsem , že jsou svíčky na plyn. Nevím jestli to mám řešit a zda může problém být v tomhle.

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: pát 04. led 2019 17:43:24
od Lubo
Zdravím všechny
Jsem tu nový a hned s problémem. Mám VW caddy, 2 l, rok výroby 2009, benzin CNG. Nechal jsem vyměnit vše, co šlo a závěr - nefunkční regulátor tlaku plynu ... Před chvilkou jsem napsal na email (linhart ...). Myslím ale, že tu bylo dříve uvedené i tel.číslo. Můžu poprosit, jestli nevíte někdo něco více o možné opravě?
Moc děkuji

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: sob 12. led 2019 16:58:21
od ŠTUKI
Lubo, jaký máš typ reduktoru, a jak víš že ho máš špatný, řekli ti to v servisu, kolik za to chtějí? Napiš jak se ti auto chová. na benzín jede normálně, na plyn škube a chcípá? Reduktory CNG najdeš třeba tady: https://www.fedorauto.cz/eshop.php?text ... idla=&kod= než ho koupíš, nechej si nejprve vyčistit vstřiky plynu, možná že to pomůže. Nejezdi na plyn zničíš si katalyzátor.

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Napsal: pát 18. led 2019 13:56:13
od Lubo
Díky za info a omlouvám se, že odepisuji až teď.
Caddyho jsem měl opravit v praze u Tukasu. Tam mi odvezli odtahovkou, protože mi to "chcíplo", motor točil a nic... V servisu mi vyměnili skoro všechno s tím, odpojil regulátor tlaku, který je prý špatný a nový by stál 37000,-
Protože jedu od března mimo ČR na cca 3roky, prodávám auta, která nebudu potřebovat. Na tom mé je vše, mimo regulátoru, nové. Kdyby měl někdo zájem, navrhněte cenu. Na benzín teď jezdí normálně, ale má malou nádrž.
Hezký den