VW CADDY MAXI EcoFuel

Vaše auta na CNG, ať už tovarní, tak dodělávané zástavby.

Moderátor: dako

pcdusek

VW CADDY MAXI EcoFuel

Příspěvekod pcdusek » pon 19. úno 2018 21:20:26

Mám od jara 2017 sedmimístný WV CADDY na CNG. Auto je ok. Spotřeba CNG okolo 5kg (v létě 4,8 a v zimě 5,1kg). Jen mne trochu trápí starty vozu po delší odstávce. Pokud je chladno (tak pod 3 stupně) točí startér několik vteřin než motor naběhne. Mám pocit , že nestartuje na benzín. Na display to ukazuje dojezd v CNG od první chvíle po startu. Jen občas se ukáže po startu dojezd benzinu. Po čerpání CNG startuje na benzín a cca po 30 vteřinách přepne na CNG. Chystám se dát aditiva do benzínu, ale moc tomu nevěřím. Tak nevím jestli nějaké čidlo teploty nebo regulátor tlaku. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

adam.gibala
pokročilý uživatel

Re: VW CADDY MAXI EcoFuel

Příspěvekod adam.gibala » čtv 22. úno 2018 18:21:03

Jak je to stare? Jak je v tom stary benzin?

pcdusek

Příspěvekod pcdusek » sob 17. bře 2018 21:06:41

Auto bylo vyrobeno v prosinci 2010. Je to jeden z prvních po faceliftu. Benzín v nádrži je nový. Nedávno byly silnější mrazy - pří teplotě kolem - 10 a níže motor startuje na benzín na první pokus ihned. Start na benzín je tedy bez problémů. Nevíte někdo jestli se nějak nechá nastavit v řídící jednotce teplota kdy se startuje na CNG nebo benzín? Nebo to nějak seřídit?

kilian37

Příspěvekod kilian37 » stř 21. bře 2018 16:50:14

Řídící jednotka přepíná z benzínu na cng po dosažení určené teploty.Záleží jaký máte v autě regulátor Ventrex zda 1 nebo 2a3 generace.První spíná pohon plynu při dosažení teploty chladící kapaliny 10 stupnů a 2a3 při -10stupnů.Jednotku je možno upravit aby se to spínalo dřív ,ale podle mně to má smysl jenom u první generace ty jsou osazeny ve většině motoru 2.0 bsx ecofuel.

pcdusek

Příspěvekod pcdusek » sob 24. bře 2018 15:29:53

Auto startuje na benzín zhruba od -10 st. Tak to bude asi ta 2 nebo třetí generace regulátoru. Při startu na benzín je vše ok. Ta teplota se dá nastavit v servisu? Nemáte ještě někdo zkušenost se zapalovacími svíčkami. Na jaře je vyměnili a jsou tam normální pro benzínový motor. Doohledal jsem , že jsou svíčky na plyn. Nevím jestli to mám řešit a zda může problém být v tomhle.

Zpět na „Vaše auta na CNG“