VW Touran 2,0 eco fuel r.v. 2006

Vaše auta na CNG, ať už tovarní, tak dodělávané zástavby.

Moderátor: dako

bUran
nováček

Re: VW Touran 2,0 eco fuel r.v. 2006

Příspěvekod bUran » úte 06. úno 2018 23:00:42

Vlastně mě napadlo jedno - když jsem najel na dálnici a šlápl na plyn, auto po chvilce přepnulo na benzin, za několik minut na CNG, a pak ještě několikrát dokola. Všiml jsem si toho snad dvakrát ale jen na rychlé silnici (jezdím v rámci povolených limitů) a nyní v zimě, ale zase až takový mráz nebyl, aby vyhřívání plynu nestíhalo. V nádrži CNG bylo dost určitě přes 1/2, spíše 3/4. Když jsem jel o několik hodin zpátky (za ještě nižší teploty), už se přepínání nekonalo.
Jsem na vsi, takže obvykle jezdím po silnicích 2. a 3. třídy, na dálnici málo.

pavel.madar

Re: VW Touran 2,0 eco fuel r.v. 2006

Příspěvekod pavel.madar » čtv 26. črc 2018 22:59:02

Zdravím, mám také Touran 2006 Eco fuel, koupil jsem ho před pěti lety z Německa. Už odzačátku v létě při vedrech, po jízdě cca 50 km na dálnici přepnul z CNG na benzin, ačkoli nebyl důvod (resp CNG nádrž plná či skoro). Pomůže "vyřadit" za pár vteřin je zpět na CNG. protože se stalo jen občas a jednou za cestu, říkám si dobrý, asi si potřebuje "pročistit vstřiky benzinem". Ale nyní jak jsou vedra o prázdninách vyšší, vše se zhoršuje. V zimě pohoda, nepřepne. Jak se jede ve vedru, začne přepínat i vícekrát, dvakrát pomůže vyřadit, potřetí musím vypnout zapnout motor., aby přeplo zpět na CNG. Na diagnostice nic nenajde.. Přijde mi něco z tlakem v plyn soustavě- snímač, regulace, elektromagnet, čidlo teploty motoru..... očuchané je, ale OK.. Nemáte s něčím podobným někdo zkušenost?
Jinak ostatní musím potvrdit.. nádrže 18kg / 8 litrů benzínu, více jse nenatlačil. Menší natankovaný objem plynu bych pčičetl špatné plničcce (pamatuji RWE v Hradci, kde jsem byl rád za každé kilo...plnou jsem nendal nikdy). Při vyjetí benzinu vetšinou ke konci se motor choval divně (ačkoli ještě tam něco muselo být) a najednou ztrácel otáčky a chcípnul.. nyní na jaře jsem byl v servisu, jestli právě mohou načíst tu chybu s přepínáním, nenačetli, ale alespoň aktualizovalo SW, prý jediná změna by měla být, že právě se opraví tohle chcípání při nedostatku benzinu. Ale výsledek nedokážu posoudit, normálně se mi nestane, stávalo se mi jen minulý rok, kdy jsem potřeboval vyjet nádrž, jestli jiné chyby nebyly špatným benzinem.
Díky za info
p.f.

Zpět na „Vaše auta na CNG“