Touran nebo Zafira?

Vaše auta na CNG, ať už tovarní, tak dodělávané zástavby.

Moderátor: dako

pRst

Touran nebo Zafira?

Příspěvekod pRst » ned 03. led 2016 21:46:02

Nevím, zda špatně hledám, ale tohle je jediné cz forum o CNG, které alespoň trošku žije, takže sem už šest let čas od času mrknu, ale většina příspěvků je přirozeně od lidí, kteří už mají nějaký problém, tak se pokusím založit vlákno, do kterého by mohl napsat svůj názor každý, kdo řešil auto na CNG pro pětičlennou rodinu.

Za ty roky jsem přečetl mrak testů CNG verzí i srovnáváků v benzínu, ale zatím nemám úplně jasno ani v tom kolik chci do auta investovat, jen vím, že už nechci naftu a že řidičský zážitek v krabičce pro sedm nemá smysl hledat.

Předpokládám, že tuto otázku tu řešil každý druhý a určitě spousta z vás měla možnost srovnání jak mezi vw/opel, tak mezigenerační, proto bych uvítal vaše názory a myšlenkové pochody, které by nejenom mě pomohly rozhodnout, po kterém resp. po které generaci se má smysl koukat.

dako
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran nebo Zafira?

Příspěvekod dako » pon 04. led 2016 0:16:01

Na to je tezko odpovedet, vzdy totiz zalezi na skutecnych potrebach a predstavach. Ja napr. auto na CNG uz mam, uz 6 let, a za tech 6 let se toho hodne zmenilo, nicmene, byla to dobra volba. Pokud bych v soucasnosti resil koupi auta na CNG sel bych nejspis do Fiatu, nejspis Doblo nebo neco podobneho. VW nebo Opel snad jedine, kdyby se naskytla dobra zanovni koupe, ale i tak, mel bych obavy. To je, ale muj nazor, ktery nikomu nevnucuju.
Skoda Fabia Combi 1.4MPi CNG
Obrázek

Obrázek Obrázek
vozím v autě

Peugeot IoN - full Electric BEV
Obrázek

Rebel78
pokročilý uživatel

Příspěvekod Rebel78 » pon 04. led 2016 18:08:45

Já měl vždy štěstí na dobrou koupi (jak popisuje Dako) na nové VW a kromě úplných začátků (problémů) jsem spokojen. Občas když jedu na veřejnou plnikčku a mám štěstí tak potkám nějakou tu Zafiru a stále poslouchám něco o servisech a problémech s tím spojeným.
Takže za mně jasná volba VW. Ale jak píše Dako tak se zkus podívat i u i Fiata. Sám mám Qubo a zatím (již dva a půl roku) a zatím spokojenost (tedy když pominu línej motor). Fakt se takthle špatně radí. Doporučuji ti poptat se u zastoupení Opelu kdo má v ČR jako předváděcí vůz Zafiru a na víkend si ji půjč. To stejné udělaj s VW nebo třeba i s tím Fiatem a posuď si to sám (sice to nebude zadarmo, ale i tak tě nezdrujnuje).
ridič a provozovatel:
VW TOURAN 1.4 TGI (CNG) rv. 2015
Fiat Qubo 1.4 Natural Power (CNG) r.v. 2011
Domácí plnička PHILL od FuelMaker

dříve na CNG: VW TOURAN 2.0 EcoFuel, Daewoo Lanos 1.4 ;VW Golf Variant, Škoda Fabia 1.4 16V

pRst

Příspěvekod pRst » pon 04. led 2016 20:58:28

Před těmi šesti lety jsem si půjčil Multiplu a popravdě už přesně nevím proč jsem pak CNG odložil.. Kamarád má Doblo v benzínu a je spokojenej, asi hodně praktické auto, ale už fakt dost dodávkoidní :( každopádně jeté moc vidět nejsou.. Beru to tak, že když už jsem se rozhodl udělat krok od celkem zábavného mondea k praktické krabičce, tak si zvyknu na cokoli..

Ve finishi se určitě budu rozhodovat podle toho na co narazím, ale když se zeptám na vaše subjektivní dojmy z toho co kolem sebe vidíte/slyšíte, tak vám co do spolehlivosti implementace CNG vychází ten Fiat (Dako) resp. VW (Rebel)? btw. s tím starším 2.0 touranem jsi byl spokojenej?

Mám v plánu půjčit si na víkend v Plynárenské Tourana, tak zkusím pohledat i tu Zafiru, ale investovat do nového auta se mi nechce, takže spíš hledám zkušenosti s auty, které mají 100-250kkm. Každopádně bych nerad řešil past s údajnými "150kkm", která má za sebou ve skutečnosti třikrát tolik.. :x

V každém případě budu rád, když se tu rozjede i nějaká obecnější diskuse

zubnik1

Příspěvekod zubnik1 » pon 11. led 2016 16:16:23

Dobrý den,
již několik let jezdím denně vozem OPEL ZAFIRA 1,6 CNG TURBO ročník 2011 v sedmimístná verze.
Můžu říct, že kromě pravidelných předepsaných servisních prohlídek u OPELU žádný problém.
Na servise výměna oleje filtrů, pravidelně pak svíčky atd...
V současnosti mám najeto 208.000 km a když se podívám na prodejní servery tak se tyto auta prodávají s náběhem 300-400 i 500 tisíc kilometrů, takže nějaké 3-4 roky ještě má před sebou.
I tak se poohlížím po něčem jiném a objevil jsem krásné auto OPEL ZAFIRA CNG TURBO TOURER ve velmi slušné výbavě a krásné barvě.
Až dojezdí můj OPLÍK tak půjdu zase do OPELU a to určitě do něčeho takového:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/ ... oFrom=list
Moje volba Opel Zafira. ;)

pRst

Příspěvekod pRst » pon 18. led 2016 13:04:25

Tak to je fajn číst jednou za čas pozitivní zprávu od někoho kdo nemusí nic řešit.

Zeptám se, Zafira byla z nějakého důvodu jasná volba nebo jste jí upřednostnil po dlouhém porovnávání?

VitekM

Příspěvekod VitekM » pon 12. zář 2016 23:13:49

Já mám zkušenosti se Zafirou 1,6 CNG r.v. 2007, kterou jsem tenkrát koupil na firmu jako novou. To byl tehdy CNG 18 Kč/kg s DPH,
takže Praha Jihlava a zpět za 220 Kč mě uchvátilo a najeli jsme na tom do roku 2011 asi 150 tis. km, když se vyskytla první závada:
zoxidované elmag ventily na zadních lahvích. Výměna byla ve značkovém servisu asi za 14 tis.Kč s DPH. Půl roku nato Opel udělal svolávací akci a ty ventily vyměňoval zdarma.

Druhá závada přišla na konci 2014, kdy auto začalo na plyn cukat, motor vynechával, přičemž na benzín to jelo normálně. Příčinou byly
opotřebované plynové vstřiky, takže jeden asi za 3,5 tis. bez DPH, raději jsem nechal vyměnit všechny 4.

Třetí závada v podobě ulítlé čepičky na plnícím ventilu přišla na jaře 2015, protože jsem si zapomněl zavřít víčko od nádrže
a podtlak vzduchu jí asi "vycucnul". Nedalo se pořádně tankovat, plnění se prodloužilo na 15 minut a nikdy to už nenaplnilo
do plna. To již měla Zafira ovšem najeto 280 tis.km a předal jsem ji o generaci mladšímu kolegovi z firmy, který s ní jezdí stále
a nechal vyměnit ten plnící ventil, nevím přesně za kolik, ale žádná horentní suma. Teď mi volal, že se mu nedaří přepnout na plyn,
pořád to prý jede na benzín, takže asi zase nějaká ta standardní závada starých CNG aut.

Pořídili jsme novou Zafiru Tourer CNG, na kterou jsem doposud najel 40 tis. km a zatím o.k. Oproti staré Zafiře je mnohem živější, protože má turbo, a tím pádem 110 kW, ale zase je trochu těžší, takže žere 5,2 kg/100 km. Stará žrala 4,5 kg/100 km. Nicméně je mnohem tišší,
protože jezdí s otáčkami o 1500 méně než stará. Ta se musela točit a měla jen 5 rychlostí. Nová má 6. Ale i aerodynamický hluk je menší,
nicméně není dobře vyřešeno odpružení zadní nápravy, ta tedy při přejezdu hrbolů pěkně bouchá.

Pro Zafiru oproti VW Touran u mě promluvilo to, že servisní interval Zafiry je 30 tis. km, kdežto u Touranu 15-20 tis. km. Alespoň takto mi to
řekli prodejci, a říkali, že je to tím plynem, což se mi nezdá, když plyn je mnohem čistší a neměl by tak degradovat olej v motoru. Naopak by měl vydržet ještě déle než s benzínem nebo naftou. Proto můj hlas patří Zafiře resp. obecně Opelovi oproti VW.

majklos7

Příspěvekod majklos7 » pon 10. říj 2016 20:08:03

Ahoj

Já mam zase zkušenost(teda zatím jen roční :-) )s VW Caddy 2,0 CNG.Za těch asi 15 let co řídím jsem nikdy neměl a ani nějak nechtěl diesel.Proto jsem vždy radši řešil LPG.Před pár lety jsem začal pokukovat po Caddy a když jsem před rokem viděl inzerát na CNG verzi tak jsem pro ní jel a taky ji dovezl.Neměl jsem s CNG žádnou zkušenost ale náklady na provoz a ekologie zvítězily.Auto je rok 2009 a mělo najeto 40000km(jezdilo ve Vídni na letišti) a za ten skoro rok jsem najel 20 000 a skoro bez problému.Ted mi teda vyměnili na náklady VW láhve(problémy s korozí).Jinak spokojenost.

Každopádně toto je asi palivo budoucnosti.Jde to vidět i na tom,že i když postavit plničku stojí dost peněz,tak u nás jich ted vyrostlo hodně.Jen pro srovnání se Slovenskem je u nás na Severní Moravě víc stanic než na celém Slovensku.

Zpět na „Vaše auta na CNG“